بررسی و مقایسه لپ تاپ, بررسی و مقایسه

لنوو یا ایسوس؛ رقابت نزدیک

لنوو و ایسوس دو رقیب قدرتمند و برتر در بازار لپ تاپ ها بوده و این رقابت نزدیک باعث شده تا کاربران بسیاری، بین انتخاب لنوو یا ایسوس مانده و نتوانند به تصمیم قطعی و مناسبی دست پیدا کنند. با توجه به این موضوع، باید با ارائه دانش و اطلاعات مرتبط با هر دو برند و مقایسه اصولی آن ها، به کاربران قدرت انتخاب را داده و مشتریان با دانش بیشتری، اقدام به انتخاب دقیق تر و بهتر محصولات کرده و بتوانند یک تصمیم درست و منطقی را اتخاذ کنند.

لنوو یک برند چینی الاصل بوده که در ابتدا با همکاری IBM، لپ تاپ های تینک پد این شرکت را تولید می کرد و پس از مدتی با خرید حق نام آن، این محصولات را زیر پرچم خود به تولید رساند که هنوز در دسته موفق ترین محصولات لپ تاپ قرار داشته و با معرفی مدل های جدید لپ تاپ لنوو، کاربران جدید را به جمع مشتریان وفادار خود افزوده است.

در مقابل ایسوس یک برند تایوانی است که سابقه همکاری آن با اینتل در بحث تولید سخت افزار، بسیار قوی تر از لنوو بوده و به نوعی می توان گفت که سابقه درخشان تر و قدیمی تری را از این برند شاهد هستیم. البته در بحث لپ تاپ و تولید آن نیز، ایسوس بسیار موفق عمل کرده و می توان گفت که هر دو برند در دسته بهترین ها قرار دارند.

در ادامه این مطلب به بررسی موارد مختلف در میان محصولات این دو غول تولید لپ تاپ پرداخته و با مقایسه ای اجمالی، در هر زمینه، برند برتر را مشخص می کنیم.

لپ تاپ لنوو یا لپ تاپ ایسوس

لپ تاپ ایسوس بهتر است یا لنوو؟

در هنگام خرید، بیشتر مشتریان از کارشناسان ما سوال می پرسند که لپ تاپ ایسوس بهتر است یا لنوو؟

پاسخ به این سوال، به هیچ عنوان ساده و سر راست نیست و باید عنوان کرد که بسته به مدل های انتخابی کاربران، پاسخ این سوال می تواند متفاوت بوده و تغییر کند. با توجه به این مورد، باید گفت که مدل و کاربری مورد نظر کاربران، می تواند در پاسخ این سوال، تاثیر مستقیم گذاشته و بسته به نوع نیاز کاربران، می تواند مدل مناسب آن ها، متفاوت باشد.

به صورت کلی، هر دو برند از محصولات اقتصادی و و رده بالای خوب و با کیفیتی برخوردار بوده و سعی کرده اند با استفاده از مهندسی دقیق و کنترل کیفیت بالا، محصولاتی باب طبع مخاطبین برند خود و بازار لپ تاپ ها ارائه کنند.

با این حال، زیر شاخه های مختلف این برند ها برای کاربران می توانند قابلیت های مختلفی را ایجاد کنند. برای مثال سری لژیون و راگ که به ترتیب برای لنوو و ایسوس هستند، می توانند بالاترین قدرت و امکانات را برای کاربران فراهم کرده و به نوعی بهترین قدرت پردازشی را برای آن ها تامین کنند. اما در سری های اقتصادی، ایسوس با گستردگی مدل و قیمت، برگ برنده را در دست دارد.

برای گیمرها لپ تاپ لنوو بهتر است یا ایسوس؟

با توجه به عرضه لپ تاپ مخصوص بازی توسط هر دو برند ایسوس و لنوو، کاربران بسیاری این سوال را دارند که برای گیمرها لپ تاپ لنوو بهتر است یا لپ تاپ ایسوس؟

با توجه به اینکه سازندگان لپ تاپ گیمینگ سعی می کنند بهترین مشخصات را برای کاربران در نظر بگیرند، باید به این موضوع توجه کرد که رعایت این استاندارد، سبب شده تا کاربران بیشتر در این بحث به سمت علاقه شخصی و تعصب خود، به سراغ برند ها حرکت کنند.

لپ تاپ ایسوس یا لنوو برای گیم و بازی

با توجه به این موضوع باید سلیقه شخصی کاربران و همچنین علاقه به برند را در این موضوع دخیل کرد، هرچند که در محصولات جدید ایسوس و لنوو، از تکنولوژی های جدید و سخت افزار قدرتمندی استفاده شده که این موضوع سبب شده تا کاربران بتوانند بهترین محصولات گیمینگ را از میان این دو برند انتخاب کنند.

لنوو با سری لژیون خود، توانسته در چند سال اخیر، قدرت نمایی کرده و به نوعی، حریفی قابل برای سری راگ شود اما سری راگ ایسوس نیز در طی سالیان گذشته، با استفاده از تکنولوژی هایی مثل استفاده از فلز مایع به جای خمیر سیلیکون، می تواند قدرت بالاتر در کنار دمای کاری پایین تر را به کاربران ارائه کند.

این موضوع سبب شده تا انتخاب از میان این دو دستگاه، در نهایت به سلیقه کاربران مرتبط شود.

تفاوت لپ تاپ ایسوس و لنوو

در بحث تفاوت لپ تاپ ایسوس و لنوو، می توان به این موضوع اشاره کرد که این دو برند از طراحی ها و سبک دستگاه های متفاوتی استفاده می کنند. این موضوع به دلیل دی ان ای طراحی و همچنین سبک و سیاق محصولات دو شرکت بوده که در دو محیط کاملا متفاوت و جداگانه از یکدیگر مشغول به فعالیت هستند.

تمرکز اصلی لنوو در حال حاضر بر روی مشتریان تجاری و گیمر ها بوده که باعث شده مشتریان عادی محصولات لنوو همیشه در انتخاب این برند در مقابل سایر محصولات، به شک بیشتری افتاده و تجربه انتخاب آسانی نداشته باشند.

در مقابل این موضوع، ایسوس همیشه با رویکرد پوشش حداکثری پیش رفته و به همین دلیل است که برای همه کاربران، مدلی مناسب داشته که می تواند بهترین کاربری و قدرت را به آن ها ارائه کند. از هنرمندان و گیمرها تا کاربران عادی، همه می توانند بهترین مدل ممکن را برای خود انتخاب کرده و به این شیوه، نیاز پردازشی خود را به بهترین شکل رفع کنند.

لپ تاپ ایسوس یا لنوو

به همین دلیل تفاوت عمده بین لپ تاپ ایسوس و لنوو را می تواند در بحث کاربران هدف این دو شرکت عنوان کرد که در بحث های طراحی و سخت افزاری نیز تاثیر گذاشته و انتخاب نهایی، به سلیقه و کاربری مشتریان بستگی دارد.

بهترین لپ تاپ های ایسوس و لنوو ( گران ترین لپ تاپ های ایسوس و لنوو )

هر برند، بهترین محصولات خود را در محصولات رده بالای خود، ارائه کرده و بهترین لپ تاپ های ایسوس و لنوو، در دسته محصولات حرفه ای این دو برند حضور دارند.

بهترین لپ تاپ ایسوس، در رده محصولات راگ این شرکت قرار داشته و مدل آن Asus ROG Zephyrus Duo 16 GX650RX-LS188W است. این لپ تاپ با تجهیز به پردازنده رایزن 6900HX که پردازنده ای ۸ هسته ای با ۱۶ رشته پردازشی است، قدرت بالایی را به کاربران در بحث پردازشی ارائه می کند.

استفاده از کارت گرافیک RTX 3080Ti با ۱۶ گیگابایت حافظه پردازشی از نوع GDDR5، قدرت بالایی را به دستگاه داده است. همچنین در بحث حافظه رم، این دستگاه مجهز به ۳۲ گیگابایت حافظه DDR5 بوده و برای حافظه ذخیره سازی نیز از یک SSD پرسرعت با ظرفیت ۱ ترابایت استفاده شده است.

بهترین لپ تاپ ایسوس، از دو صفحه نمایش بهره برده که هر دو از پنل با کیفیت IPS بهره برده و همانند نسخه زنبوک دوئو از دو صفحه نمایش برای کاربری بالاتر استفاده نماید. ایسوس با درنظرگرفتن پنل IPS سعی کرده تا زوایای دید را گسترده‌تر و رنگ‌ها را زنده‌تر ساخته تا تجربه‌ای خوش‌آیند برای کاربران فراهم آورد.

مقایسه لپ تاپ لنوو یا ایسوس

بهترین لپ تاپ لنوو نیز Lenovo Legion 7 i9 بوده که رده بالاترین محصول لنوو در بازار لپ تاپ ها بوده و به عنوان یک محصول پرچمدار، با تجهیز به پردازنده Core i9 12900HX، بالاترین میزان قدرت را به کاربران ارائه کرده و با توجه به حضور 32 گیگابایت حافظه رم، می توان گفت که با یک غول پردازشی روبرو هستیم.

حال به این ترکیب، کارت گرافیک RTX 3080Ti را نیز اضافه کنید تا شاهد 16 گیگابایت حافظه GDDR6 پر سرعت باشید.

گران ترین لپ تاپ های ایسوس و لنوو، همین محصولات محصولات بوده که برچسب قیمتی بسیار بالایی داشته و به نوعی در رده قیمتی گران قیمت قرار داشته که سبب شده همه کاربران به سمت این محصولات نرفته و توان خریداری آن ها را نداشته باشند.

با این حال این قیمت گران، بهترین سخت افزار موجود را برای این لپ تاپ ها فراهم کرده و و باعث شده تا در دسته بهترین لپ تاپ های ایسوس و لنوو قرار گیرند.

ارزان ترین لپ تاپ لنوو

ارزان ترین لپ تاپ لنوو را می توان Lenovo IdeaPad 3 Celeron N4020 دانست که در رده قیمتی 10 میلیون تومان، می تواند نیاز کاربران را به خوبی پاسخ داده و در کنار آن، هزینه پایینی را بر دوش کاربران قرار دهد. این محصول که در رده آیدیاپد های لنوو قرار گرفته است، می تواند به صورت کاملا اقتصادی و مناسب، نیاز پردازشی روزمره کاربران را به خوبی و بدون هزینه اضافه، برطرف کند.

لپ تاپ ایسوس یا لنوو

این محصول مجهز به پردازنده 2 هسته ای با 2 رشته پردازشی از خانواده سلرون بوده که مدل آن N4020 است. این پردازنده با حداکثر فرکانس پردازشی 2.8 گیگاهرتز، می تواند یک گزینه بسیار عالی برای کاربران معمولی باشد که نیاز به قدرت پردازشی خیلی بالا نداشته و تنها نیازمندی آن ها، امور روزمره و وبگردی است.

میزان رم در نظر گرفته شده برای این لپ تاپ، 4 گیگابایت از نوع DDR4 بوده و حافظه ذخیره سازی آن نیز 1 ترابایت از جنس HDD است که می تواند به کاربران، امکان استفاده از حداکثر فضای ذخیره سازی را بدهد اما سرعت کند آن می تواند کمی دلسرد کننده باشد.

همچنین در این محصول، خبری از کارت گرافیک مجزا نبوده و پردازنده گرافیکی Intel UHD Graphics، این وظیفه را بر عهده دارد.

لپ تاپ برای کار گرافیکی ایسوس بهتره یا لنوو

در بحث برتری در کار گرافیکی، کاربران حرفه ای، این سوال را از کارشناسان ما می پرسند که “لپ تاپ برای کار گرافیکی ایسوس بهتره یا لنوو؟”

برای مشخص کردن این موضوع، به راحتی می توان عنوان کرد که ایسوس از معدود شرکتهایی است که با توجه به نیاز کاربران حرفه ای در زمینه گرافیک و تولید محتوا، اقدام به طراحی و تولید محصولات لپ تاپ مخصوص هنرمندان دیجیتالی کرده که در بازار با نام Pro Art Studio Book شناخته شده و می تواند نیاز های کاربران را به بهترین شکل ممکن رفع ساخته و بهترین نتایج را عرضه کند.

این مدل از لپ تاپ های تولید برند ایسوس، با استفاده از صفحه نمایش بزرگ خود که کیفیت بالایی داشته و می تواند دقت رنگی بالایی را به کاربران ارائه کرده و به همین دلیل، مناسب کار در امور حساس به رنگ ( مانند طراحی و چاپ یا تصحیح رنگ ویدیو ) بوده که سبب شده مورد توجه کاربران حرفه ای قرار گیرد.

لنوو یا ایسوس

همچنین حضور سخت افزار قدرتمند و قوی، سبب شده تا کاربران با قدرتی بی نهایت و بالا، بتوانند از نرم افزارهای حرفه ای استفاده کرده و از این طریق، بهترین عملکرد سخت افزاری را در کنار سرعت کاربری بالا تجربه کنند.

باتری ایسوس بهتر است یا لنوو

در بحث باتری و تامین انرژی، باید عنوان کرد که لپ تاپ ها بسته به سخت افزار خود شارژدهی کرده و به همین دلیل، نیم توان یک جواب کلی را برای سوال باتری ایسوس بهتر است یا لنوو، ارائه کرد.

با توجه به این موضوع، نمی توان عنوان کرد که برتی مطلق یا حتی نسبی، به کدام برند تعلق گرفته و باید به صورت دقیق و بر اساس حجم باتری مورد استفاده و همچنین سخت افزارهای به کار رفته در دستگاه، این مقایسه را به صورت علمی و صحیح انجام داد.

با توجه به بهبود تکنولوژی ساخت باتری، باتری ها سبک تر شده و حجم انرژِ بیشتر را در خود نگه می دارند که این موضوع باعث شده تا وزن کلی دستگاه کاهش یافته و حمل آن آسان تر شود. از سویی ظرفیت باتری حجیم تر، بسته به نوع دستگاه، می تواند به عنوان یک گزینه خوب و کارآمد برای سازندگان در نظر گرفته شود.

بنابراین برای پیدا کردن عمر باتری مناسب، باید به حجم باتری و همچنین مشخصات سخت افزاری دستگاه دقت کرده و با توجه به تست های موجود در سطح اینترنت و همچنین حدس و تقریب زدن، به یک دستگاه خوب با عمر باتری بالا برسید که در هر دو برند ایسوس و لنوو چنین محصولاتی موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *