اخبار دنیای موبایل, اخبار تکنولوژی

بررسی تمام شایعات و احتمالات گلکسی زد فولد 5 + رندر محصول احتمالی

با معرفی گلکسی اس 23، بازار شایعات در مورد گلکسی زد فولد 5 بسیار داغ بوده و با فاصله 6 ماهه تا معرفی این محصول، می توان در دور دست، تصویری محو از این دستگاه را حدس زده و با شایعات و احتمالاتی که در 4 نسل گذشته روی داده، یک نتیجه اجمالی در مورد مشخصات احتمالی این دستگاه، تولید کرد.

در ادامه این مطلب، با یکدیگر به بررسی تمام شایعات و احتمالات در مورد گلکسی زد فولد 5 پرداخته و رندرهای احتمالی این دستگاه را با یکدیگر ببینیم.

سامسونگ گلکسی زد فولد 5

سامسونگ گلکسی زد فولد 5 | Samsung Galaxy Z Fold 5

سامسونگ گلکسی زد فولد 5 به عنوان پرچمدار جدید خانواده گوشی های هوشمند تاشو سامسونگ، در شهریور ماه 1402 معرفی خواهد شد. Samsung Galaxy Z Fold 5، در حقیقت نسل جدید زد فولد بوده که پس از چهار نسل تولید و توسعه، به پختگی لازم رسیده و به عنوان یک محصول پرچمدار در دسته گوشی تاشو 2023،  می تواند یک رقیب جدی برای سهم بازار گوشی های هوشمند عادی باشد. این موضوع بسیار حیاتی و ضروری بوده و به همین دلیل، سایر شرکت ها نیز در جنب و جوش و تلاش برای ارائه یک رقیب قابل و مناسب برای مبارزه با این نماینده غول چشم بادامی ها هستند.

سامسونگ گلکسی زد فولد 5

در بحث مشخصات فنی این گوشی گلکسی زد سامسونگ، می توان انتظار داشت که این محصول نیز مانند خانواده S23 سامسونگ، از پردازنده اسنپدراگون مشابه با این محصولات بهره برده که توسط سامسونگ، تقویت و اورکلاک شده و مجهز به فناوری Ray Tracing است. با توجه به این موضوع، باید عنوان کرد که شاهد یک دستگاه با پردازنده قدرتمند بوده و که می تواند با آیفون ها و سایر پرچمداران شرکت ها رقابت کرده و جایگاه خوبی را برای سامسونگ کسب کند. همچنین حافظه ذخیره سازی زد فولد 5 در 3 نسخه 256، 512 گیگابایت و 1 ترابایت خواهد بود. همچنین اتصال نسل پنج تلفن همراه نیز برای این محصول در نظر گرفته شده است.

در بحث صفحه نمایش نیز می توان شاهد حضور نسخه بهبود یافته امولد های منعطف سامسونگ در سری زد فولد 5 بود که باعث می شود عملکرد بالایی را از آن انتظار داشته باشیم. همچنین تکنولوژی دوربین زیر صفحه نمایش نیز می تواند بهبود چشمگیری حاصل کرده و بیشتر به یک دوربین حفره ای، نزدیک شود.

سامسونگ گلکسی زد فولد 5

طراحی سری گلکسی زد فولد 5، به احتمال بسیار زیاد دستخوش تغییر خاصی نشده و تنها شاهد حضور سیلوی مخصوص قرار گرفتن قلم اس پن و عرضه این محصول به صورت پیش فرض با این قلم جذاب سامسونگ باشیم. همچنین رنگ بندی سری زد فولد 5 همانند نسل گذشته بوده و 4 رنگ بژ، قرمز شرابی، مشکی فانتوم و سبز خاکستری عرضه خواهد شد. البته ممکن است مانند آنچه در اس 23 سامسونگ شاهد بودیم، چند رنگ مخصوص سفارش برخط نیز برای این محصول در نظر گرفته شود.

در بحث امکانات Samsung Galaxy Z Fold 5، برای نتیجه گیری و پیشبینی بسیار زود بوده و به همین دلیل، نمی توان با قطعیت در مورد امکانات گلکسی زد فول 5 نظر داد.

مقایسه زد فولد 5 با زد فولد 4

در بحث مقایسه زد فولد 5 با زد فولد 4، باید از طراحی دستگاه شروع کرد. محتمل ترین مورد را می تواند تفاوت در طراحی دانست. جایی که زد فولد 5 از طراحی و دی ان ای سری گلکسی اس 23 بهره برده و دوربین های پشتی آن، شباهت زیادی به سری اس 23 خواهد داشت. در این صورت می توان شاهد یک محصول متفاوت از زد فولد 4 بود که به سادگی قابل تفکیک دادن از یکدیگر هستند.

سامسونگ گلکسی زد فولد 5

همچنین احتمال دارد که سیلوی نگهداری و شارژ S Pen نیز به Z Fold 5 اضافه شود که در این صورت، با اولین زد فول روبرو هستیم که قلم را به صورت پیش فرض، همراه خود دارد. البته این امکان در صورتی فراهم خواهد شد که سامسونگ، راهی برای نگهداری و حفظ ظرفیت موجود باتری دستگاه پیدا کند.

همچنین در بحث دوربین نیز می توان انتظار داشت که ماژول های اس 23 اولترا به این محصول اضافه شده و به این شیوه، شاهد یک دستگاه بیش از پیش مجهز و تا دندان مسلح در بحث عکاسی و فیلمبرداری، باشیم. البته این موضوع در مورد دوربین جلوی زیر صفحه نمایش نیز می تواند رخ داده و سامسونگ با بهبود آن، بتواند یک دوربین فوق العاده را به کاربران ارائه کند.

همچنین در بحث قدرت پردازشی، اسنپدراگون قرار گرفته در زد 5، قدرت بسیار بالاتری را در مقابل زد فولد 4 ارائه خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *