راهنمای خرید, راهنمای خرید لپ تاپ

بهترین ها برای 3d مکس | بررسی موارد مورد نیاز

نرم افزار 3d max به عنوان یکی از نرم افزارهای استاندارد و پرچمدار در میان دسته بندی نرم افزار های سه بعدی شناخته شده کاربران بسیاری در میان افراد حرفه ای از جمله افراد فعال در صنعت جلوه های ویژه انیمیشن سازی و مهندسی دارد این موضوع باعث شده تا نیاز سخت افزار مناسب برای اجرای این برنامه و استفاده از قابلیت رندر گیری آن یکی از دغدغه های بزرگ کاربران تبدیل شده و نیازمند خرید این دستگاه ها باشند

لپ تاپ برای تری دی مکس

در این مقاله به بررسی موارد مورد نیاز برای برنامه 3d max پرداخته و بهترین ها برای 3d max را در قسمت قطعات لپ تاپ به شما معرفی خواهیم کرد

برای 3d مکس کیس بهتر است یا لپ تاپ؟

سوال بسیاری از کاربران این است که برای 3d max بهتر است یا لپ تاپ لپ تاپ چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری داشته و بیش از پیش خود را به رقیب دیرینه یعنی کیس های کامپیوتر نزدیک کرده است این موضوع باعث شده تا زمان قدرت بالای سخت افزاری لپ تاپ ها بتوانند در هر محیطی به فعالیت مشغول بوده و کاربران وابستگی به محیط فیزیکی نداشته باشند

لپ تاپ یا پیسی برای 3d max

کاربران می‌توانند با انتخاب کیف یا لپ تاپ قدرتمند به راحتی از قدرت سخت افزاری در اختیار قرار گرفته استفاده کرده و به اجرای نرم افزار 3d max را بپردازد با این وجود انتخاب پیکربندی و قطعات منفصله سازگار با این کار یک ضرورت محسوب شده و در صورت عدم دانش و آگاهی در این مورد نمی توان یک انتخاب مناسب و درست داشت

در بحث مزیت های کیس نسبت به لپ تاپ برای استفاده از 3d max باید به این نکته اشاره کرد که کاربران با تهیه مانیتور های بزرگ تر و با کیفیت تر می توانند محیط کاربری آسان تری را برای خود ایجاد کرده و به این شکل با راحتی بیشتری از دستگاه استفاده کنند با این حال لپ تاپ های ۱۵ و ۱۷ اینچی نیز می توانند محیط کاربری خوبی را به کاربران ارائه کرده و در عین حال قابل حمل نیز باشند

بهترین کارت گرافیک برای 3D Max

با توجه به اهمیت کارت گرافیک برای 3d max انتخاب بهترین کارت گرافیک برای 3d max یک ضرورت بوده و به همین دلیل است یکی از دغدغه کاربران به این موضوع اختصاص پیدا کرده کسب اطلاعات و دانش در مورد عملکرد کارت گرافیک در این نرم‌افزار و بهینه سازی آن به یکی از اهداف کاربران تبدیل شده است

برای کارت گرافیک باید گفته نرم افزار 3d max برای روان سازی پیش نمایش کار و رندر گیری نهایی از کارت گرافیک کمک گرفت و هرچه این قطعه قوی‌تر باشد در رندر گیری نهایی سرعت بالاتری داشته و محیط کاربری روان تری را به کاربران ارائه می کند

کارت گرافیک برای 3d max

شرکت ام ویدیو با ارائه درایورهای مخصوص استودیو خود را حداکثر سازگاری میان 3d max و کارتهای گرافیک خود را ایجاد کرده و به این شکل قابلیت استفاده از آنها را به کاربران دهد در کنار این مورد درایور های پررویی شرکت amd نیز با همین هدف تولید و عرضه شده اند تا بتوانند نهایت قدرت و کاربری را به این دسته از کاربران ارائه کنند

به طور کلی تهیه کارت های گرافیک رده بالا در ای ام دی و انویدیا می‌تواند بهترین کارت گرافیک برای 3d max بوده و به کاربران نهایت سازگاری و قدرت در این برنامه و قسمت رندر گیری را ارائه کند

بهترین پردازنده برای نرم افزار 3d max

استفاده زیاد 3d max از پردازنده مرکزی باعث شده تا انتخاب بهترین پردازنده برای نرم افزار 3d max در عملکرد کلی نرم افزار و سرعت محیط کاربری تاثیر بسزایی داشته باشد.

این موضوع سبب شده تا انتخاب پردازنده مناسب به یک دغدغه همیشگی برای کاربران تبدیل شود و همیشه به دنبال خرید بهترین گزینه ممکن برای استفاده حداکثری از هزینه بوده و نهایت کاربری را دریافت کنند.

سی پیو برای 3d max

بنابراین باید در ابتدا به حداقل نیاز سخت افزاری 3d max اشاره کرد که در آن، استفاده از پردازنده های با ۴ هسته فیزیکی و بیشتر آورده شده و هرچه هسته های بیشتر حضور داشته باشند، کارایی دستگاه بالاتر می رود.

بهترین پردازنده برای نرم افزار 3d max را می توان در رده Core i7 شرکت اینتل و Ryzen 7 شرکت ای ام دی یافت که باعث شده بیشترین قدرت پردازشی و تعداد هسته های قابل استفاده به کاربران عرضه شده و از سویی حداکثر قدرت را تجربه کنند

استفاده از جدید ترین نسل این محصولات به کاربران پیشنهاد می شود اما در صورت عدم دسترسی یا محدودیت در بودجه، استفاده از نسل ۱۱ اینتل و بالاتر یا استفاده از نسل ۵ رایزن یا بالاتر را به کاربران توصیه می کنیم.

بهترین هارد برای رندرینگ 3D max

نرم افزارهای سه بعدی با توجه به فایل های سنگین و داده های حجیم خود، می توانند بخش زیادی از حافظه ذخیره سازی تو را به خود اختصاص داده و به این شکل فضای ذخیره سازی بزرگی را اشغال کند. همچنین فراخوان مدل های استفاده شده در برنامه و باز کردن پروژه ها با توجه به حجم آنها سبب شده دغدغه تهیه بهترین هارد برای رندرینگ 3d max از موضوعاتی باشد که با پیشرفت حافظه های پر سرعت کامپیوتر میان کاربران ایجاد شده و به دنبال بهترین مدل آن هستند.

کارت گرافیک برای 3d max

برای بهره برداری از حداکثر قدرت سیستم سخت افزاری نرم افزار 3d max بهتر است در مرحله رندرینگ از حافظه های ذخیره سازی sd با سرعت بالا استفاده شود؛ زیرا به این شیوه به حافظه رم به صورت دائمی با سرعت بالا تخلیه شده را به سیستم اجازه می دهد از حداکثر قدرت پردازنده پردازش گرافیکی استفاده نموده تا مدل های مورد نظر کاربر با سرعت بالاتری رندرینگ شوند.

به صورت کلی بهتر از ترکیب حافظه های SSD استفاده شده به گونه ای بوده که که یک حافظه مربوط به سیستم‌عامل و نرم‌افزار و حافظه دیگر برای ذخیره سازی فایل ها باشد. همچنین حضور یک حافظه SSD دیگر به عنوان حافظه کش نیز می‌تواند به سرعت گرفتن رندرینگ کمک شایانی کند.

بهترین برند های SSD شامل سامسونگ، وسترن دیجیتال، سیگیت و برند های معتبر دیگر بازار است.

بهترین مانیتور برای 3D max

در کنار سخت افزار قدرتمند، کار با 3D Max نیازمند حضور یک مانیتور با کیفیت بوده و نکات زیادی برای انتخاب بهترین مانیتور برای 3D max وجود دارد. این موضوع سبب شده تا کار انتخاب مانیتور برای 3d max دشوار تر از آن چیزی که کاربران تصور می کنند، بوده اما دانستن نکات مهم در این باره، می تواند این کار را آسان تر سازد.

بهترین ها برای 3d مکس | بررسی موارد مورد نیاز

در اولین قدم یک مانیتور مناسب برای 3d max باید در ابعاد بزرگ باشد و این بدان معناست که تهیه مانیتور ۲۷ اینچ یا بالاتر یکی از اساسی ترین نیاز کاربران بوده تا بتواند محیط کاربری بزرگ و تجربه و کار و مدل ها را به شکل راحت تر انجام دهند. بنابراین تهیه مانیتورهای زیر ۲۷ اینچ به عنوان مانیتور برای 3d max به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در قدم بعدی به علت صرف زمان زیاد توسط کاربران در مقابل مانیتور و کار طولانی مدت، بهتر است که صفحه نمایش با کیفیتی را انتخاب کرده که پنل آن نور آبی کمتری تولید کرده تا چشمان کاربران دیرتر دچار خستگی شود. همچنین حضور یک مانیتور با رزولوشن 1440P می تواند به کیفیت بالاتر نمایش تصاویر و مشاهده جزئیات بیشتر، به کاربران کمک شایانی کند.

بهترین ماوس برای کار های گرافیکی

در نرم افزار 3d max و سایر کارهای گرافیکی موس یا همان موشواره نقش بزرگی را برای کاربران ایفا کرد و به نوعی مهمترین وسیله رابط کاربری در این برنامه ها است به همین دلیل است که تهیه بهترین ماوس برای کارهای گرافیکی یکی از نکات اساسی و مهم در بحث فعالیت با این نرم افزار ها برای کاربران شده است.

به همین دلیل، رعایت برخی از نکات مهم در هنگام خرید می تواند به کاربری راحت تر کاربران و استفاده بهتر آن ها از ماوس و قابلیت های درون نرم افزار، انجامیده و رضایت حداکثری کاربران را به خوبی جلب کند.

بهترین ها برای 3d مکس | بررسی موارد مورد نیاز

مهمترین نکته در تهیه بهترین موس برای کارهای گرافیکی وزن و شکل ظاهری دستگاه است همانطور که می دانید کاربران هنگامه حرکت دادن موس در صورت انجام این کار با قدرت بیشتر می توانند آن را از سطح کاری خود بلند کرده و به این شکل موجب انتقال اطلاعات ردیابی اشتباه توسط موسسه سیستم شده و به همین دلیل دچار مشکل در کار خود می شوند. به همین دلیل، انتخاب درسته وزن موس یا استفاده از موس های گیمینگ ای که قابلیت تنظیم وزن را دارند؛ می‌تواند این موضوع را تا حد زیادی برطرف نموده و سوی دیگر باعث شوند تا کاربران با راحتی بیشتری از موس استفاده کنند. همینطور شکل ارگونومیک تر موس، به کاهش خستگی دستان کاربران منجر می شود.

بهترین مادربرد برای رندرینگ 3D Max

تمام قطعات منفصله به واسطه مادربرد به یکدیگر متصل شده و تشکیل یک سیستم کامل را می دهند. بنابراین، انتخاب بهترین مادربرد برای رندرینگ 3d max یکی از مسائل اساسی بوده که باید توسط کاربران به صورت دقیق بررسی و رعایت شده تا بتوانند از سایر قطعات و قدرتمندی که تهیه کردند؛ نهایت استفاده را به عمل آورند.

مادربرد به نوعی ستون فقرات کامپیوتر و شاه راه ارتباطی تمامی قطعات منفصله با یکدیگر است. به همین دلیل، استفاده از یک مادربرد مناسب و قدرتمند می تواند به کاربران اجازه استفاده از تمامی پتانسیل سخت افزاری دستگاه را داده و به این شکل بتوانند نهایت کاربری را از هزینه انجام شده به دست آورند.

بهترین ها برای 3d مکس | بررسی موارد مورد نیاز

دقت به این موضوع ضروریست که یک مادربرد مناسب دارای ویژگی های مختلفی بوده و در بحث رندرینگ 3d max، باید به اتصال قدرتمند و قابل اطمینان میان کارت گرافیک پردازنده مرکزی رم و حافظه های ذخیره سازی اشاره کرد که ترکیب ارتباط پرسرعت بین آنها، می تواند منجر به کاهش زمان رندرینگ و بهره برداری حداکثری از زمان صرف شده توسط کاربر شود.

به صورت کلی مادربرد های مخصوص بازی می‌تواند انتخاب های بسیار مناسبی در این زمینه بوده و گزینه های قابل اطمینان را به کاربران ارائه دهند البته برخی از سازندگان مانند ایسوس، با ارائه سری مخصوص کاربران حرفه ای و تولید کننده محتوا، سعی کردند به نیاز این کاربران نیز پاسخ مستقیم می دهند.

سیستم مناسب برای رندرینگ 3d max

با توجه به همه موارد بالا می توان نتیجه گرفت که یک سیستم مناسب برای رندرینگ 3d max می تواند دارای مشخصات زیر بوده و از سویی با مشخصات مشابه می توان از لپ تاپ ها نیز نمایندگان قابلی را مشخص کرد.

بهترین ها برای 3d مکس | بررسی موارد مورد نیاز
سخت افزارمیزان پیشنهادی
مادربردانتخاب از سری مادربرد های گیمینگ ( در صورت امکان انتخاب از سری ProArt ایسوس )
پردازنده مرکزیCore i7 نسل 10 و بالاتر / رایزن 7 نسل 5 و بالاتر
میزان حافظه رمحداقل 16 گیگابایت از نوع پر سرعت ( در صورت امکان 32 گیگابایت )
کارت گرافیکNvidia RTX 2000 series یا بالاتر / AMD Radeon RX6000 Series یا بالاتر (حداقل 4 گیگابایت حافظه گرافیکی )
حافظه ذخیره سازیحداقل 2 عدد Nvme SSD با ظرفیت 512 گیگابایت
PSUحداقل 750 وات
مانیتورمانیتور 27 اینچی یا بالاتر (ترجیحا با رزولوشن QHD)

البته در میان لپ تاپ ها نیز گزینه های مناسب زیادی هستند که می توانند به عنوان بهترین لپ تاپ برای رندرینگ 3d max در نظر گرفته شوند که از میان آن ها می توان به لپ تاپ 17 اینچی ایسوس مدل Asus ROG Strix G17 G713RM-KH071 یا لپ تاپ 16 اینچی ایسوس مدل Asus ProArt W7600H3A-L2008 اشاره کرد که با مشخصات خوب خود در کنار قابلیت های پردازشی بالا، می توانند در میان لپ تاپ های ویندوزی، گزینه های قابل قبولی باشند. اگر کاربر مک هستید نیز، مک بوک پرو 16 اینچی اپل مدل Apple MacBook Pro M1 Pro MK183 2021 نیز می تواند گزینه جذابی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *