بررسی و مقایسه لپ تاپ, بررسی و مقایسه

مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

در بحث مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک باید از طراحی آن شروع کرد. در بحث طراحی، سری زنبوک دی ان ای خاص خود را داشته که همین موضوع سبب شده این محصولات از سایر لپ تاپ های تولیدی ایسوس مجزا بوده و به نوعی، یک دستگاه شاخص باشند. حضور متریال با کیفیت در کنار لوگوی اختصاصی و همچنین سخت افزار قدرتمند در نسخه های مختلف و البته تنوع مدل های این سری، باعث شده تا کاربران برای انتخاب دست بازتری داشته باشند. این موضوع در حالی است که سری اکسپرت بوک از طراحی ساده تر و تا حدودی خشک برخوردار بوده و خبری از حس پریمیوم سری زنبوک در آن نیست که با توجه به نوع دستگاه و همچنین کاربران هدف آن، نمی توان به این موضوع خرده گرفت.

لپ تاپ های مدیریتی ایسوس

در بحث مقایسه سخت افزاری نیز برای مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک، باید عنوان کرد که سری زنبوک از پردازنده های مرکزی و گرافیکی با کیفیت تر و رده بالایی استفاده کرده که این موضوع سبب شده هم قدرت بالاتری را به کاربران ارائه کرده و در کنار آن، قیمت بالاتری نیز داشته باشند. در نقطه مقابل، سری اکسپرت بوک سعی کرده با استفاده از سخت افزار مناسب و مشخصات فنی خوب، قیمت خود را برای در دسترس بوده و سازگاری با بودجه های سازمان های کوچک، در سطح مناسبی حفظ کند.

لپ تاپ های مدیریتی ایسوس

لپ تاپ های مدیریتی ایسوس به صورت کلی شامل دستگاه هایی می شود که با توجه به نوع ساختار و همچنین طراحی خود، برای استفاده های مدیریتی در نظر گرفته شده و دو خانواده اکسپرت بوک و زنبوک در میان محصولات ساخت برند ایسوس، این مشخصات و ویژگی ها را به همراه دارند که سبب شده تا کاربران، از این دو خانواده به عنوان لپ تاپ های مدیریتی ایسوس یاد کنند.

لپ تاپ های مدیریتی ایسوس باید مشخصات خاصی را به همراه داشته و بتواند نیاز پردازشی کاربران را به خوبی حل کند. یکی از مهم  ترین مشخصه های چنین محصولی، وزن پایین و قدرت پردازشی خوب در کنار ابعاد قابل حمل بوده که هر دو خانواده اکسپرت بوک و زنبوک می توانند این مورد را به کاربران ارائه کرده و به نوعی چک باکس لیست موارد مورد نیاز یک مدیر را تیک بزنند.

مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

با این حال، برخی از مشخصه های سری زنبوک و اکسپرت بوک متفاوت بوده و این موضوع سبب ده تا در عین تشابه، این دو سری از محصولات ایسوس کاملا از یکدیگر تفکیک داده شده و به نوعی، تفاوت های ظاهری و مشخصات فنی قابل توجه ای را به همراه خود داشته تا کاربران هنگام انتخاب، بسته به سلیقه و نیاز خود به سراغ یکی از این دو مدل بروند.

مقایسه دو لپ تاپ بیزینسی ایسوس

برای مقایسه دو لپ تاپ بیزینسی ایسوس، می توان از نام گذاری و هدف این دو سری صحبت کرد. در سری اکسپرت بوک، ایسوس به موضوع هدف خود را جذب سازمان ها و کسب و کارها معرفی کرده و به همین دلیل، تمرکز خود را بر تولید دستگاهی گذاشته که بتواند این مهم را محقق ساخته و بر همین اساس، به سراغ طراحی های ساده تر، متریال بدنه عادی و همچنین سخت افزار معمولی رفته تا این مهم را محقق ساخته و به نوعی نبض بازار کسب و کار و نیاز های لپ تاپ آن را به دست بگیرد.

مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

این در حالی است که سری زنبوک بیشتر برای کاربران حرفه ای و مدیران ارشد در نظر گرفته شده که نیازمند قدرت پردازشی بالا و کیفیت ساخت پریمیوم بوده و بحث هزینه و همچنین طراحی سازمانی مد نظر آن ها نیست. زیرا این سری برای کاربرانی است که به زمان خود اهمیت داده و به نوعی آن را سرمایه خود می بینند.

در بحث مشخصات سخت افزاری نیز همانگونه که بالا گفته شد، سری زنبوک ایسوس با توجه به کاربران هدف خود و سطح قرار گرفته در میان محصولات ایسوس، سعی کرده با ارائه سخت افزار قدرتمند تر و مشخصات فنی بالاتر در کنار کیفیت بالاتر بدنه و طراحی منحصر به فرد، یک دستگاه خاص و یکتا بوده و این در حالی است که سیاست های در نظر گرفته شده برای اکسپرت بوک دقیقا در نقطه مقابل سری زنبوک قرار گرفته است.

آیا اکسپرت بوک بهتر از زنبوک است؟

با توجه به موارد ذکر شده در قسمت بالا، سوال بسیاری از کاربران در این لحظه این است که “آیا اکسپرت بوک بهتر از زنبوک است؟”

برای پاسخ به این سوال باید گفت که این موضوع بستگی به استفاده کاربران و کاربر مورد هدف دستگاه ها دارد. برای مدیران ارشد سازمان، استفاده از زنبوک به دلیل قدرت بالاتر و امکانات بیشتر، یک گزینه منطقی و خوب به حساب آمده و دلیل این موضوع را می تواند در قدرت بالاتر سخت افزار و مشخصات فنی و ظاهری بهتر در مقابل اکسپرت بوک یافت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

با این حال سری اکسپرت بوک نیز می تواند به صورت اقتصادی نیاز مدیران ارشد و سایر اعضا سازمان را به خوبی برطرف ساخته و با توجه به هدف این دسته از لپ تاپ های ایسوس  که رفع نیاز های کاربران تجاری و کسب و کار ها است، باید گفت که که این سری از محصولات ایسوس یک راه حل اقتصادی و اختصاصی برای سازمان ها است. با این حال در صورت انتخاب زنبوک، کاربران می توانند از مزایای بیشتری برخوردار بوده و کاربری بالاتری را کسب کنند.

بنابراین برتری مطلقی برای هیچ یک از این دو دستگاه وجود نداشته و در نهایت، برتری به نیاز کاربران و بودجه آن ها بستگی دارد.

لپ تاپ تاشو ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

در هر دو خانواده یاد شده، محصولات دسته فلیپ حضور داشته و باید گفت که لپ تاپ تاشو ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک در بحث مشخصات داخلی تا حدودی می توانند شبیه یکدیگر بوده اما تفاوت از آنجا شروع می شود که سری زنبوک سعی کرده با ارائه کیفیت سخت افزار داخلی بالاتر و همچنین کیفیت ساخت متفاوت و پریمیوم، گوی سبقت را از برادر کوچکتر خود ربوده و به نوعی، پرچمدار این بخش باشد. زیرا زنبوک ها در رده قیمت بالاتری در مقابل اکسپرت بوک ها قرار گرفته و این موضوع سبب شده تا تنها با ارائه مشخصات بالاتر و کیفیت ساخت ارتقا یافته، کاربران را به پرداخت هزینه بالاتر، قانع ساخت.

مقایسه لپ تاپ ایسوس اکسپرت بوک و زنبوک

بنابراین باید عنوان کرد که در لپ تاپ تاشو ایسوس زنبوک، شاهد کیفیت بالاتر بدنه در کنار استفاده از سخت افزارهای قدرتمند تر و همچنین مشخصات فنی بهتر بوده و این موضوع سبب شده تا برای لپ تاپ تاشو مدیریتی، سری فلیپ زنبوک انتخاب رده بالاتری در مقابل لپ تاپ تاشو اکسپرت بوک باشد. هرچند که سری فلیپ اکسپرت بوک نیز میتواند مشخصات خوب و کاربردی را  به همراه داشته و قیمت مناسب تری را دارد، اما در بحث هزینه باید گفت که زمان یک مدیری بسیار ارزشمند بوده و دستگاه های قدرتمند می تواند به انجام سریعتر کارها منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *