بررسی و مقایسه لپ تاپ, بررسی و مقایسه

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس

با توجه به رده بندی قیمتی محصولات پرو آرت و لپ تاپ های گیمینگ ایسوس، همه کاربران به دنبال مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس هستند تا بدانند کدام یک از این دو مدل می‌تواند برای آنها مناسب بوده و با تهیه آن، از نهایت هزینه خود بهره ببرند. با توجه به این موضوع به عنوان کرد که هر دو سری گیمینگ و پرواز در دسته بندی محصولات رده بالا قرار داشته و قیمت بالایی را نیز به همراه خود دارند که این موضوع باعث می شود کاربران هنگام خرید، با توجه به حجم هزینه پرداختی توقع عملکردی بالا از آنها داشته باشند. از سوی برخی از کاربران حرفه‌ای با توجه به نیازهای خود ممکن است بین انتخاب سری های رئال و گیمینگ ها مرتب بوده و نیازمند یک راهنمای جامع و کامل در مورد مقایسه این دو محصول در برند ایسوس باشند

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ها

با توجه به این موضوع بر آن شدیم تا با به نگارش در آوردن یک مطلب جامع و کامل در مورد مقایسه لپ تاپ های پرو آرت و گیمینگ ها سعی کنیم تا اطلاعاتی جامع و کامل در مورد تفاوت های این دو دستگاه به کاربران داده و به این شکل نیاز اطلاعاتی کاربران، برای تصمیم گیری را رفع کنیم.

مقایسه نوع صفحه نمایش گیمینگ ها و پروارت

برای مقایسه نوع صفحه نمایش گیمینگ ها و پروارت باید عنوان کرد که در لپ تاپ های گیمینگ بیشتر تمرکز سازنده بر بحث رزولوشن و سرعت به روز رسانی صفحه نمایش است که باعث شده تا ایسوس، تمرکز بالایی روی بحث کیفیت رنگها و دقت آنها نداشته و بهینه سازی صفحه نمایش را، بر اساس نیاز کاربران گیمر در نظر بگیرند تا بهترین خروجی برای این کاربران در نظر گرفته شود.

با توجه به این موضوع می‌توان گفت اولین تفاوت صفحه نمایش گیمینگ ها و پروارت، در این بث نوع و کیفیت رنگ ها است که با توجه به نیاز کاربران و تمایلشان به سمت کار یا بازی، می تواند متفاوت باشد.

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس

دیگر تفاوت صفحه نمایش گیمینگ و پرو آرت را می توان در پنل صفحه نمایش این محصولات یافت که در لپ تاپ های گیمینگ ایسوس، بیشتر از پنل IPS بهره برده شده که می تواند نرخ به روز رسانی بالایی را به کاربران ارائه کند. با این حال صفحه نمایش سری لپ تاپ های پرو آرت ایسوس، از صفحه نمایش های OLED بهره برده که می توانند کیفیت رنگی بسیار بالا را در هر میزان روشنایی صفحه نمایش، به کاربران ارائه کنند که این موضوع در کارهای حساس به رنگ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

سرعت پردازش لپ تاپ های گیمینگ ایسوس و پرو ارت ها

اگر بخواهیم جدال بر سر سرعت پردازش لپ تاپ های گیمینگ ایسوس و پرو آرت ها را صورت دهیم، باید گفت که دست برتر در اختیار هیچ یک از این محصولات نیست. زیرا با توجه به شباهت های سخت افزاری بسیار بالای آن ها، باید گفت که این محصولات از مشخصات سخت افزاری مشابه ای برهره بده و همین مسئله باعث می شود تا عملکرد پردازشی این دستگاه ها بدون هیچ مشکلی، مشابه با دیگری، در سطح بالایی قرار گرفته باشد. بنابراین در اموری مانند بازی ها و البته کارهای سبک و نیمه سنگین، هر دو محصول عالی هستند.

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس

البته ذکر این موضوع ضروری است که در سری پرو آرت های موجود در بازار ایران، مدل پردازنده Xeon این لپ تاپ را نداشته و اگر به صورت جهانی بخواهیم به مقایسه و بررسی بپردازیم، باید عنوان کنیم که در بحث پردازش های گرافیکی و سه بعدی مخصوص تولید محتوا لپ تاپ، پروارت در نسخه های رده بالای خود با استفاده از این پردازنده های ورک استیشنی، در کنار کارت های گرافیک سری RTX A انویدیا، توانستند قدرت پردازشی بسیار بالا را به کاربران ارائه داده و رقیب خود را به با بالاترین اختلاف ممکن، از میدان به در کرده و مناسب کاربران حرفه ای باشند.

صفحه نمایش سه بعدی پرو ارت

در نسل جدید لپ تاپ های پروبوک آرت، شاهد حضور صفحه نمایش سه بعدی پرواز هستیم که با استفاده از تکنولوژی های جدید و به روز در بحث صفحه نمایش های سه بعدی، توانسته قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی را بدون نیاز به عینک و به واسطه دوربین های تعبیه شده در لبه بالایی صفحه نمایش، به کاربران ارائه دهد. این موضوع زمانی جذاب می شود که نحوه کاربری این صفحه نمایش را در عمل شاهد باشیم؛ برای مثال، امکان نمایش سه بعدی تصاویر به مهندسین، در زمان طراحی قطعات اجازه می دهد تا خروجی نهایی کار را به شکلی زیبا تر و دقیق تر مورد بررسی قرار داده و از سوی نمایش محتوای سه بعدی روی این لپ تاپ به شکلی ساده تر صورت گیرد.

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس

البته این امکان نیز وجود دارد که چنین قابلیتی با توسعه و پذیرش توسط افراد در لپ تاپ های گیمینگ ایسوس قرار گرفته و به کاربران اجازه بازی سه بعدی را ارائه کند؛ این مورد می تواند یکی از بالاترین پتانسیل ها را در صنعت تولید بازی های کامپیوتری به شرکت‌های فعال در این صنعت، ارائه کند. زیرا عدم نیاز به عینک سه بعدی، سبب شده تا کاربران با راحتی بیشتری به مشاهده تصاویر و ویدئوهای سه بعدی پرداخته و با توجه به رهگیری صورت کاربران توسط سنسورهای مخصوص، می توان از آنها برای ایجاد یک گیم پلی جدید نیز استفاده کرد.

کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس گیمینگ و پرو ارت

در بحث کارت گرافیک نیز باید عنوان کرد که کارت گرافیک لپ تاپ ایسوس گیمینگ و پرو آرت، شباهت‌های بسیاری با یکدیگر داشته و شرکت Nvidia سعی کرده با نزدیک کردن سری های مختلف گرافیک های خود به یکدیگر در کنار استفاده از معماری مشابه، قدرت پردازش گرافیکی بالایی را به کاربران ارائه کرده و به این شکل نیاز همه کاربران را با تنوع مدل های خوب و با قیمت مناسب، رفع سازد. دلیل این امر، شباهت زیاد کارت های حرفه ای و مخصوص بازی نسل گذشته شرکت انویدیا بوده که کاربران با جابجایی درایور آن، اقدام به تغییر کاربری کارت می کردند و از مدتی بعد، درایور های هر کارت به صورت قفل شده در آن قرار گرفت.

مقایسه لپ تاپ های پرو ارت و گیمینگ ایسوس

البته برخی از مدل های RTX می توانند با درایور استودیو مخصوص انویدیا (مشابه گرافیک های سری پرو آرت)، می توانند عملکردی مشابه با کارت های مخصوص کارهای گرافیک یو سه بعدی را به کاربران ارائه کنند و به این شکل، قدرت پردازشی بالا و خوبی را برای نرم افزارهایی مانند لومیون، افترافکت، آنریل انجین و …  را تامین کند. بنابراین نمی توان برتری کامل را به هیچ یک داد و باید عنوان کرد که هر دو سری گیمینگ پرو آرت مجهز به کارت های گرافیک قدرتمندی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *