بررسی و مقایسه لپ تاپ, بررسی و مقایسه

بررسی فنی لپ تاپ آیدیاپد لنوو

اگر بخواهیم به بررسی فنی لپ تاپ آیدیاپد لنوو بپردازیم، در ابتدای راه باید عنوان کرد که سری آیدیاپد این شرکت چینی، محصولاتی متنوع و گسترده هستند که با توجه به بازار های هدف خود، می توانند موارد مختلفی را شامل شده و در حقیقت گستردگی بالای در بحث فنی و مشخصات داخل خود دارند. این موضوع سبب شده تا بررسی فنی لپ تاپ آیدیاپد لنوو کاری دشوار شده و نتوان به صورت کامل و جامع، به این موضوع پرداخت.

برای بررسی فنی لپ تاپ آیدیاپد لنوو، باید از طراحی ظاهری آن شروع کرد، جایی که لنوو سعی کرده تا میان سری های مختلف این خانواده از لپ تاپ های خود، تفاوت هایی جزئی ایجاد کرده که نشان دهنده برتری هر یک نسبت به دیگر مدل ها بوده و به نوعی، یکی از بهترین کارهای ممکن را در بحث طراحی انجام دهد. البته این سری از محصولات لنوو، ظاهری ساده داشته و به هیچ عنوان خبری از زرق و برق یا المان های طراحی خاص در آن ها نیست.

بررسی فنی لپ تاپ ایدیاپد لنوو

همچنین در بحث سخت افزار داخلی نیز، لنوو سعی کرده تا در بحث بررسی فنی لپ تاپ آیدیاپد لنوو، این دستگاه ها مجهز به گسترده ترین مشخصات سخت افزاری و پردازنده های مرکزی و کارت های گرافیک بوده که این موضوع سبب شده تا کاربران به سادگی بتوانند از میان انبوهی از انتخاب ها، مدل مورد نظر خود را خریداری کنند.

بررسی سری های آیدیاپد لنوو

برای بررسی سری های آیدیاپد لنوو، می توان با نام و تنوع مدل آن ها، بحث را آغاز کرد. این دستگاه ها با توجه به استفاده از مدل ها و نام ها مختلف، توانسته اند گستره ای وسیع از مدل های مختلف را در اختیار کاربران قرار داده و به نوعی، دست کاربران را برای انتخاب مناسب ترین مدل، باز بگذارند. به همین دلیل، شاهد تنوع مدلی بسیار بالای خانواده آیدیاپد بوده و می توان گفت که هر سری از آیدیاپد های لنوو، می تواند تجربه ای متفاوت و خاصی را به کاربران ارائه کنند.

به همین دلیل، باید عنوان کرد که گستردگی سری آیدیا پد، کار بررسی  سری های آیدیاپد لنوو را بسیار دشوار تر و پیچیده کرده که این موضوع سبب شده تا برای درک بهتر از این خانواده، به بررسی دو سری معروف و محبوب آن ، یعنی سری آیدیاپد 3 و آیدیاپد 5 به صورت دقیق و تخصصی بپردازیم.

بررسی فنی لپ تاپ ایدیاپد لنوو

سری آیدیا پد 3 لنوو

سری آیدیا پد 3 لنوو را می توان یکی از محصولات محبوب این برند در قسمت لپ تاپ های ارزان و اقتصادی عنوان کرد که سعی کرده با مشخصات مناسب خود، بهترین تجربه را برای کاربران رقم زده و از سویی، قیمت محصولات را تا حد امکان پایین نگه دارد. این پایین نگه داشتن قیمت تمام شده دستگاه، به معنای استفاده از شاسی پلاستیکی و استفاده از این ماده در تمام قسمت های محصول بوده که سبب شده این دستگاه، از نظر حس و حال، به خوبی ارزان بودن خود را نشان داده و خبری از یک محصول خارق العاده یا عجیب و غریب نباشد.

به همین دلیل، باید عنوان کرد که سری آیدیا پد 3 لنوو، در رده ای پایین تر از سری 5 قرار گرفته و در کنار این موضوع، استفاده از سخت افزار ضعیف تر در کنار مشخصات فنی رده پایین تر، باعث شده تا سری آیدیا پد 3 لنوو را بتوان به عنوان یک محصول خوب برای بودجه های محدود دانست که کاربران توقع زیادی را از دستگاه تهیه شده ندارند.

بنابراین در بحث مقایسه، می توان عنوان کرد که آیدیا پد 3 در مقایسه با برادر بزرگتر خود، ضعیف تر عملک رده و کاربران با تهیه نسخه بالاتر، بیشترین کاربری را دریافت می کنند.

بررسی فنی لپ تاپ ایدیاپد لنوو

سری آیدیاپد 5 لنوو

در پله بعدی رده بندی خانواده آیدیا پد، سری آیدیاپد 5 لنوو قرار گرفته که در نگاه اول شاید تفاوت خاصی با نسخه آیدیاپد 3 نداشته باشد، اما باید به این موضوع توجه کرد که در بحث کیفیت بدنه، لنوو با استفاده از قسمت فلزی پست صفحه نمایش و شاسی میانی فلزی، به وزن و کیفیت دستگاه افزوده که این مسئله باعث دشه تا کاربران بتوانند لذت بیشتری از دستگاه خود برده و از آن نهایت استفاده را انجام دهند. همچنین حضور درگاه های متنوع تر و بهتر در سری آیدیاپد 5 لنوو سبب شده تا کاربران از نظر اتصالات نیز، انعطاف بیشتری داشته و بتوانند بهره بیشتری را ببرند.

بنابراین می توان گفت که آیدیاپد 5 در چله ای بالاتر از برادر خود، یعنی آیدیا پد 3 قرار گرفته که این موضوع سبب شده تا این محصول گران تر از برادر خود شده و کاربران بیشتری از آن بهره ببرند. همچنین سخت افزار سری آیدیاپد 5 لنوو نیز بسیار قوی تر بوده و به کاربران اجازه استفاده بهینه تر از دستگاه را داده که این مسئله باعث شده تا این دستگاه برای انجام امور کاربران به یک گزینه عالی تبدیل شود. یکی از دلایل استقبال بالای کاربران از این محصول، همین موضوع است.

بررسی فنی لپ تاپ ایدیاپد لنوو

بررسی سری آیدیاپد لنوو از نظر سخت افزاری

در راستای بررسی سری آیدیاپد لنوو از نظر سخت افزاری، باید عنوان کرد که لنوو سعی کرده تا مشخصات سری آیدیا پد خیلی شبیه به یکدیگر نبوده اما این تفاوت آنقدر چشمگیر نباشد که اختلافی بالا را در میان دو سری مختلف به وجود آورد. به همین دلیل است که در بیشتر مواقع مشخصاتی نزدیک به هم را در این محصولات مشاهده می کنیم.

در بحث پردازنده مرکزی، لنوو سعی کرده با ارائه نسخه های مختلف اینتلی و ای ام دی، نیاز کاربران را به خوبی حل کند اما در بازار ایران، بیشتر این محصولات با پردازنده های اینتل به بازار عرضه شده و بر خلاف برخی از برند های فعال، استقبال گسترده ای در این خانواده از پردازنده های ای ام دی و گرافیک های تولید یان شرکت نشده است. شاید بتوان دلیل این موضوع را در شناخت کاربران از لپ تاپ های لنوو و البته تمایل آنها به تهیه محصولات مجهز به پردازنده اصلی اینتل دانست که باعث جنین موضوعی شده است.

در نهایت، بررسی سری آیدیاپد لنوو از نظر سخت افزاری را با درگاه ها و کیبورد و تاچ پد آن به پایان می رسانیم. در نسخه سری آیدیاپد 3، ما شاهد استفاده از شارژر معمولی و درگاه های محدود تری بوده و خبری از صفحه نمایش خیلی با کیفیت و همچنین کیبورد با کیفیت نبوده و همه موارد در سطحی معمولی قرار دارند و این در حالی است که می توان گفت اوضاع در آیدیاپد سری 5 بسیار بهتر بوده و شاهد به روز شدن دستگاه ها و بهبود کیبورد و صفحه نمایش در کنار عملکرد کلی بهتر دستگاه هستیم.

بررسی فنی لپ تاپ ایدیاپد لنوو

مزایا و معایب سری آیدیاپد لنوو

در بحث مزایا و معایب سری آیدیاپد لنوو باید عنوان کرد که موارد داخل جدول مزایا و معایب این بخش، تنها نظر کارشناسان ما بوده و کاربران بر اساس سلیقه و نیاز های خود، می توانند با این موارد موافق یا مخالف باشند. به همین دلیل، این جدول را به دید یک منبع نگاه نکرده و بیشتر سعی کنید تا با دید یک کاربر ساده، به آن بنگرید.

مزایامعایب
قیمت اقتصادی و خوبکیفیت ساخت متوسط
حضور پیکربندی گستردهمحدودیت پیکربندی های ای ام دی و نبودشان در بازار
ابعاد و وزن خوب دستگاهعمر باتری متوسط
استفاده از شاسی فلزی در نسخه ها سری آیدیاپد 5صفحه نمایش معمولی
مزایا و معایب سری آیدیاپد لنوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *