آموزش و ترفند بازی, بازی و سرگرمی

8 ترفند بازی پابجی برای موبایل و لپ تاپ

بازی پابچی یکی پرطرفدارترین بتل رویال موجود بر روی پلتفرم‌های مختلف بوده که اخیراً نسخه پی سی را نیز رایگان کرده تا جمع بازیکنان این بازی آنلاین به تعداد بیشتری برسد.

برخلاف سبک کارتونی Fortnite که مطابق ذائقه بسیاری از کاربران نیست، پابچی PUBG محیطی واقع گرایانه با جزئیات دقیق را برای نبرد بین کاربران در نظر گرفته است.

هم اکنون تعداد زیادی از کاربران از پابجی موبایل بهره می‌برند و تعدادی نیز به‌صورت حرفه‌ای با کامپیوتر آن را بازی می‌کنند. با این حال نکاتی که در ادامه می‌خوانید برای هر دو پلتفرم گوشی موبایل و لپ تاپ یا PC صدق می‌کند.

در این مقاله سعی داریم تا راهکارهایی را برای بازی بهتر به شما گیمرهای عزیز آموزش دهیم، پس همراه ما باشید.

  • تنظیمات کامپیوتر را دقیق بررسی کنید

بازی پابجی به علت ماهیت خود، نیازمند نرخ فریم بالا است. به همین دلیل در صورت افت فریم و کندی حین اجرای آن، نمی‌توانید آن‌طور که باید بازی کنید!

بنابراین حتماً با تغییر تنظیمات گرافیکی سعی در دریافت FPS بالاتری کنید و اگر در بازی کندی و لگ حس می‌کنید، به مقاله راه حل برای اجرای بازی رجوع کنید تا سرعت بازی را افزایش دهید.

همچنین در صورت بازی بر روی گوشی هوشمند، می‌توانید تنظیمات گرافیکی را روی حالت High یا medium قرار دهید تا بتوانید ثبات FPS بیشتری کسب کنید.

برای پنهان شدن بهتر از بوته‌ها کمک بگیرید!

شاید باور آن سخت باشد اما بوته‌ها نه در دوربین اسنایپر نه در هیچ حالت دیگری حذف نمی‌شوند. این موضوع را اضافه کنید به قابلیت استتار بالا با لباس‌های بازی تا متوجه شوید بوته‌ها یکی از مکان‌های مناسب برای استتار و پنهان شدن موقتی است.
بنابراین در بازی بعدی خود اگر بوته‌ای را رویت کردید، با احتیاط بیشتر سمت آن حرکت کنید!

8 ترفند بازی پابجی
  • از پنهان شدن بین علف‌ها پرهیز کنید

علف‌ها با وجود ارتفاع مناسب و قابلیت استتار خوب، در دوربین اسنایپرها پس از مدتی محو می‌شوند به رقیبان اجازه رویت و کشتن شما را می‌دهد. اگر نیاز به استتار در این مکان‌ها دارید، به‌سرعت حرکت کرده و بوته یا تپه‌ای پیدا کنید، زیرا این موارد محافظ و پناهگاه بهتری برای شما است.

  • از جغرافیای بازی برای پنهان شدن استفاده کنید!

ساختمان‌ها محل مناسبی برای استتار هستند اما یک مین با جای‌گذاری درست یا یک حریف قوی که بیرون درب خروجی ساختمان منتظر شما است، می‌توانند بازی شروع نشده شما را خاتمه دهند!

بنابراین برای استتار این بار تپه‌ها و گودال‌های بازی را تست کنید، زیرا هم استتار خوبی دارند و جان‌پناه‌های خوبی هستند و هم خط دید بهتری به رقبا و امکان تیراندازی برای شما دارند. همچنین در صورت درگیری، مسیر فرار بیشتری را در اختیار دارید.

  • اینترنت خوب از الزامات بازی است

بازی‌های اینترنتی روی پینگ یا همان مدت‌زمان ارسال اطلاعات و دریافت آن توسط سرور بازی بسیار حساس هستند. پینگ بالاتر به معنای تأخیر بیشتر در پردازش فرامین شما و همچنین نمایش بازی روی دستگاه شما است.

در صورت امکان از اینترنت با حداقل پینگ استفاده کنید و در صورت پینگ بالا، از سرویس‌های کاهش پینگ استفاده کنید.

ترفند بازی پابجی موبایل و لپ تاپ
  • فاصله تا هدف بسیار مهم است

هنگام نشانه‌گیری به فاصله تا هدف خود، که در زیر نشانه‌گیر نوشته می‌شود دقت کنید. این عدد تا 100 متر نشان‌دهنده برخورد دقیق تیر شما به نقطه انتخابی است و اگر این عدد بین 100 تا 200 بود کمی بالاتر را هدف بگیری تا گلوله پس از طی مسافت و ازدست‌دادن سرعت، کماکان به هدف اصابت کند.

همچنین انتخاب سلاح درست برای هر نوع از نبرد ضروری است و این‌گونه نیست که کل بازی را با یک اسنایپر بتوان بازی کرد.

  • صبر کلید پیروزی است

در هنگام بازی به‌سرعت دشمنان را نکشید! شاید این ترس در شما وجود دارد که طعمه آنها شده یا به شما نزدیک شوند اما ممکن است کاربر دیگری آنها را زیر نظر خود داشته و با شلیک شما، مکانتان به‌کلی لو رفته و نفر بعدی شما باشید.

بنابراین آتش خود را تا موقعیت مناسب برای یک کشتن آسان و راحت نگه دارید.

  • استفاده از وسایل نقلیه حکم مرگ را دارد!

اگر از وسایل نقلیه استفاده می‌کنید، تنها برای طی‌کردن مسافتی بلند و طولانی و بدون دشمن از آن استفاده کنید زیرا سروصدای آن‌همه کاربران را متوجه حضور شما خواهد کرد و اگر کاربران بدانند که کجا هستید، احتمال کشته‌شدن شما بالا می‌رود.

همچنین استفاده از وسایل نقلیه امکان پنهان شدن سریع را از بین می‌برد، بنابراین تنها در موارد ضروری از آنها بهره بگیرید.

این 8 ترفند تنها بخشی از دریای بی‌نهایت ترفندهای بازی پابجی است که به شما در یک پیروزی دلچسب کمک می‌کند، بنابراین شما از تجارب و نکته‌های خود برای دیگر کاربران در قسمت دیدگاه‌ها بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *