نقد و بررسی بازی, بازی و سرگرمی

خدای جنگ رگناروک، آخرین شاهکار سانتامونیکای سونی برای عاشقان کریتوس!

سری بازی گاد آف وار همیشه از محبوب ترین بازی های منتشر شده بر بستر پلی استیشن بوده و با ارائه هر نسل جدید از این کنسول بازی، شرکت سونی نیز نسخه جدید گاد آف وار را برای کاربران خود منتشر می کند. شاید سبک این بازی به مذاج برخی از بازیکنان خوش نیاید، اما می توان گفت که این بازی طرفداران پروپاقرص خود را داشته که این موضوع سبب شده تا کابران همیشه به دنبال کسب اطلاعات درباره آخرین نسخه این بازی جذاب و زیبا باشند.

خدای جنگ رگناروک

گاد اف وار رگناروککه آخرین نسخه منتشر شده از این بازی هیجان انگیزی و باستانی است، برای پلتفرم پلی استیشن منتشر شده و به همین دلیل، بر آن شدیم تا با ارائه یک مطلب جامع و کامل، به بررسی 0 تا صد این بازی جذاب بپردازیم. بنابراین، در ادامه همراه ما باشید تا با هم به سراغ این بازی جذاب رفته و نکات پر سوال و پر تکرار کاربران را با یکدیگر مورو کرده و به آنها پاسخ دهیم.

داستان گاد اف وار رگناروک (گیم پلی گاد اف وار رگناروک)

بازی گاد اف وار همیشه طرفداران خود را داشته و داستان گاد اف وار رگناروک که جدید ترین نسخه در میان مجموعه بازی های گاد آف وار است، می تواند برای بسیاری از کاربران جذاب باشد. با این حال تعریف کامل داستان گاد اف وار رگناروک، به نوع می تواند اسپویل ماجرای بازی بوده و برای افرادی که بازی را انجام نداده اند، این موضوع می تواند اذیت کننده باشد. به همین دلیل ما به ارائه یک خلاصه رسمی بسنده کرده و بیش از این، بازی را برای کاربران اسپویل نمی کنیم.

خدای جنگ رگناروک

در داستان رمسی منتشر شده از سوی توسعه دهندگان بازی آمده است که “زمستان طولانی (Fimbulwinter) از راه رسیده است. کریتوس و آترئوس برای پاسخ معماها، باید به هر کدام یک از ۹ قلمرو سفر کنند. در همین حین، نیروهای آزگارد برای نبردی که از قبل پیش‌گویی شده، آماده می‌شوند که به جهان حال حاضر خاتمه دهند. پدر و پسر در طول مسیر و ماجراجویی خود با منظره‌های خیره‌کننده، حماسی و افسانه‌ای و همچنین دشمنان جدیدی از خدایان و فول‌های نورس روبه‌رو خواهند شد. خطر رگناروک هر لحظه نزدیک‌تر می‌شود. کریتوس و آترئوس تنها دو حق انتخاب دارند؛ یا باید بین امنیت خود و امنیت قلمروها یکی را انتخاب کنند.”

گفتنی است که با توجه به نسخه رسمی داستان گاد اف وار رگناروک، این بار کریتوس به همراه فرزند خود، به 9 قلمرو سفر کرده تا شاهد اتفاقات و ماجراجویی های جذاب بوده و باید دید طی گیم پلی گاد اف وار رگناروک، پسر کریتوس، یعنی آترئوس، چه قدرت هایی را در بحث خدایی دارد.

شخصیت گاد اف وار رگناروک

شخصیت گاد اف وار رگناروک در اصل کریتوس است که شخصیت اصلی بازی بوده و در این نسخه پسر او نیز همراه پدر شده تا شاهد یک گیم پلی بسیار جذاب در گاد آف وار بوده و در این نسخه یک تجربه چند شخصیتی را تجربه کنیم. این موضوع سبب شده تا کاربران به شدت در بحث جاذبه شخصیت های بازی، غرق شده و در بازی محو شوند.

خدای جنگ رگناروک

در کنار شخصیت های اصلی بازی، خدایان مختلفی نیز حضور دارند که در ادامه به معرفی جامعی از آن ها می پردازیم.

 • ثور (Thor) – خدای رعد و برق

ثور (Thor) در اساطیر نورس خدای قدرت، رعد و برق، طوفان و یکی از پسران اودین است. او همسر سیف و پدر مگنی و مودی است. او به عنوان یکی از آنتاگونیست های اصلی، در بازی گاد آف وار رگناروک حضور دارد. نوشته های زیادی در بازی God of War 2018، بارها به ثور اشاره کرده است. چرا که او اکثر غول های حاضر در میدگارد را به دستور اودین سلاخی کرد. او همچنین در زمان رگناروگ با یورمونگاندر (Jörmungandr) مبارزه کرده است. طبق گفته میمر (Mimir) این نبرد سخت باعث می شود تا درخت جهان (ایگدراسیل) متلاشی شود و مار میدگارد به گذشته و زمان قبل از تولد خود برگردد.

ثور در پایان مخفی بازی God of War 2018 و قالب یک رویا حضور داشت. زمانی که کریتوس و آترئوس خواب بودند، ثور با رعد و برق به خانه‌شان حمله می‌کند. این عمل آنها را وادار به خروج از خانه و مقابله با او می‌کند. Thor هویت خود را آشکار و با چکش خود یعنی Mjölnir (میولنیر)، به قصد گرفتن انتقام مرگ برادر و پسرانش به آنها حمله ور می‌شود. مبارزه‌ بین کریتوس و ثور در بازی God of War: Ragnarok بسیار هیجان انگیز خواهد بود.

 • فریا (Freya) – خدای عشق و زیبایی

فریا (Freya) یک الهه ونیر است، که در بازی God of War 2018 به عنوان جادوگر جنگل، به کریتوس و آترئوس در سفرشان کمک کرد. او همسر سابق اودین، مادر بالدر و ملکه سابق والکری‌ها است. او در کنار ثور، به عنوان یکی از آنتاگونیست های اصلی، در بازی گاد آف وار رگناروک حضور دارد. فریا رهبر خدایان ونیر بود، که در جهت ایجاد صلح بین آسیر و ونیر قبول کرد تا با اودین ازدواج کند. اما سرانجام به خاطر اهداف ظالمانه اودین، از او جدا شد. Odin هم برای تلافی، او را نفرین کرد تا هرگز نتواند از قلمرو میدگارد (Midgard) خارج شود، یا به موجود زنده‌ای آسیب (فیزیکی یا جادویی) برساند. علاوه بر این، اودین بال‌های والکری فریا را از او جدا، و در جایی نامعلوم پنهان کرد.

حاصل ازدواج اودین و فریا، پسری به نام بالدر بود. فریا به پسرش علاقه زیادی داشت، اما یکی از کتیبه های خط رونی مرگ بالدر را پیش‌بینی کرده بود. او برای جلوگیری از مرگ پسرش، طلسمی روی او قرار داد تا نامیرا شود. با این حال بالدر خواستار برداشتن این طلسم شد، و حتی سعی کرد مادرش را بکشد، اما قادر به انجام آن نشد. او در عوض از فریا متنفر شد و قسم خود که هرگز او را نبخشد. کریتوس در پایان بازی God of War 2018 به ناچار برای جلوگیری از مرگ فریا، گردن بالدر را شکست و او را به قتل رساند. اما این توجیه برای فریا قانع کننده نبود، و او قسم خورد تا انتقام مرگ بالدر را از کریتوس بگیرد.

فریا در بازی God of War: Ragnarok موفق به شکستن طلسم اودین، و بازیابی قدرت خود به عنوان ملکه‌ والکری‌ها شده است. به همین خاطر باید شاهد سبک و روش مبارزاتی مشابه با والکری‌های بازی God of War 2018 از سوی او باشیم. با این حال به عنوان ملکه والکری ها انتظار نبردی هیجان انگیزتر نسبت به والکری های معمولی و حتی Sigrún داریم.

 • اودین، حاکم آسگارد

اودین (Odin) در اسطوره‌شناسی نورس خدای جنگ، مرگ، خرد و حاکم قلمرو آسگارد است. او همچنین با نام پدر همگان شناخته می شود. Odin پدر ثور، تیر و بالدر، و شوهر فریا و فیورگن است. او پادشاه خدایان نورس است، یعنی جایگاهی مشابه زئوس در سه گانه‌ قدیمی این سری را ایفا میکند. اودین به عنوان یک آنتاگونیست کلی در بازی God of War: Ragnarok حضور خواهد داشت. طبق گفته میمیر، اودین به دنبال یافتن اسرار قلمرو یوتون‌هایم (Jötunheimr) و غول‌ها بوده است، به همین خاطر هم یوتون ها به دشمنانی برای اودین تبدیل شدند. پسرش تیر برای ایجاد صلح تلاش‌ بسیاری کرد و پدرش را به گفتگو با غول‌ها دعوت کرد، اما اودین به دنبال صلح با آنها نبود. اقدامات اودین باعث شد تا تیر به یک مخالف دائمی علیه پدرش تبدیل شود. موضوعی که در نهایت اودین را به سمت کشتن او سوق داد.

با اینکه بازیبازان قادر به مشاهده ظاهر او در بازی God of War 2018 نشدند، اما شخصیت های متعددی به دفعات به او اشاره کردند. او کسی است که در گذشته میمیر را در بند کرد، و طی دهه‌ها شخصا او را به صورت روزانه شکنجه داد. Odin همچنین بالدر را مامور کرد تا اطلاعاتی از محل لافی (آخرین نگهبان غول ها) پیدا کند. اودین تعداد زیادی از پرندگان یخی را بکار گرفت تا با مشاهده جهان به جمع‌آوری اطلاعات برای او بپردازند. این پرندگان به عنوان چشمان اودین شناخته می‌شوند.

 • میمیر (Mimir) – خدای خرد

میمیر (Mimir) در اساطیر نورس خدای دانش و خرد است، کسی که به عنوان زیرک ترین مرد زنده شناخته می شود. او در بازی God of War 2018، به کریتوس و آترئوس در سفرشان کمک بسیاری کرد. میمیر پیش از آن که ۱۰۹ سال قبل توسط اودین زندانی شود، مشاور او و سفیر خدایان در تمام قلمروها بود.

میمیر به دنبال برقراری صلح بین قلمروها بود و اعتقاد داشت که این بهترین راهکار برای جلوگیری از وقوع رگناروک است. اما اودین به چنین پیشنهادهایی گوش نمی‌داد و اغلب درگیر جنگ با ونیر و غول‌ها بود. هنگامی که جنگ با ونیر باعث ویرانی و خسارات بی سابقه‌ای شد، میمیر توصیه به آتش‌بس و توقف جنگ کرد. اودین با دشمن خود یعنی فریا، رهبر ونیر ازدواج کرد و هر دوی آنها با قبول شرایط به جنگ خاتمه دادند. پس از اینکه اودین دستور کشتار یوتون های ساکن میدگارد را صادر، و پسر بزرگش تیر را به قتل رساند، مانند او به میمیر هم بدگمان شد. برای مجازات Mimir، اودین او را در بلندترین نقطه میدگارد درون یک درخت نابود نشدنی زندانی کرد. او همچنین چشم چپ میمیر را برداشت و در جایی نامشخص پنهان کرد.

کریتوس به درخواست میمیر سر او را قطع می‌کند و موقتا او را می‌کشد. آترئوس و کریتوس سر بی‌جان او را به پیش فریا می‌برند، جایی که او سر میمیر را احیا و زنده می‌کند. آن دو همچنین چشم چپ او را پیدا و به او باز می گردانند. میمیر تا پایان ماجراجویی کریتوس و آترئوس در بازی God of War: Ragnarok به عنوان راهنما به این پدر و پسر کمک خواهد کرد.

 • تیر، خدای جنگ

تیر (Tyr) در اسطوره‌شناسی نورس پسر اودین و همچنین برادر ناتنی ثور و بالدر است. با وجود اینکه او خدای جنگ بود، اما تیر برای عدالت و صلح مبارزه می‌کرد. او در بازی God of War: Ragnarok به عنوان یک شخصیت مثبت کریتوس و آترئوس را همراهی خواهد کرد. تیر به خاطر رفتار محبت‌آمیز و صلح طلبانه خود، معمولا در سفرهایش عتیقه‌هایی را هدیه می‌گرفت که از آنها در مخزن شخصی خود نگهداری می‌کرد. او همچنین مسئول ساخت پل بیفروست (Bifröst) بود، پلی که اجازه می‌داد سفر میان نه قلمرو بسیار سریع‌تر و آسان‌تر انجام بگیرد.

تیر واسطه‌ای برای ایجاد صلح میان آسیر و دشمنان دیرینه آنها یعنی یوتون‌ها شد. اما اودین علاقه ای به مذاکره با آنها نداشت و در عوض از فرصت استفاده کرد تا دانش نهانی غول‌ها را کسب کند، در حالی که پسرش از این ماجرا بی خبر بود. غول‌ها که خیانت اودین را پیش‌بینی کرده بودند، او را با طلسمی از یوتون‌هایم خارج کردند تا هرگز نتواند به آنجا بازگردد. اودین که از یوتون‌ها خشمگین بود، به ثور اجازه داد تا به قتل‌عام آنها در سراسر میدگارد بپردازد. تیر که خود را در این قضایا گناهکار می‌دانست، به غول ها کمک کرد تا دروازه یوتون‌هایم را در میان قلمروهای نورس پنهان کنند تا اودین به آنجا دسترسی نداشته باشد. با این حال خود تیر با استفاده از سنگ یگانگی قادر بود از طریق دروازه ای پنهان به آنجا دسترسی داشته باشد.

در بازی God of War 2018 گفته شده بود که اودین تیر را به واسطه همکاری با یوتون‌ها به قتل رسانده است. اما در بازی گاد آف وار رگناروک شاهد آن بودیم که کریتوس و آترئوس تیر را از بند نجات می دهند. پس برخلاف گفته های قبلی، اودین پسر خود را نکشته بود، بلکه فقط او را در بند کرده بود.

 • فنریر

در اساطیر نورس ذکر شده که فنریر در رگناروگ اودین را با آرواره های خود خواهد کشت

فنریر (Fenrir) که با نام هوویتنیر (Hróðvitnir) هم شناخته می‌شود، یکی از شخصیت های مهم اساطیر نورس است. او اولین فرزند لوکی و انگربودا، و برادر یورمانگاندر و هل (Hel) است. فنریر همچنین پدر اسکول (Sköll) و هاتی (Hati) است. وجود فنریر ترس بزرگی برای خدایان آسیر و به خصوص اودین است. چرا که سرنوشت این دو در رگناروک به هم گره خورده است، و طبق پیشگویی ها فنریر او را خواهد کشت. این هیولای عظیم یکی از دلایل مهم اقدامات اودین برای جلوگیری از رگناروک و پیش گیری از مرگ خود است.

اودین زمانی که اسکول و هاتی توله بودند، به منظور کنترل پدر آن‌ها یعنی فنریر، آنها را اسیر کرد و در لانه‌ای در آسگارد از آن دو نگه‌داری کرد. او از اسکول و هاتی استفاده کرد و با به کارگیری یک جادو آنها را به آسمان فرستاد تا ماه و خورشید را تعقیب کنند. طبق پیش بینی ها روزی که اسکول و هاتی طعمه‌های خود را شکار کنند آن روز شروع رخداد رگناروک خواهد بود. به همین دلیل که اودین گرگ‌ها را کنترل می‌کند، بنابراین باور دارد که رگناروک را نیز کنترل خواهد کرد.

یکی دیگر از اقدامات اودین برای مهار فنریر، به بند کشیدن او بود. بروک (Brok) و سیندری (Sindri) به دستور اودین زنجیری غیرقابل شکست ساختند تا او را در بند کنند. برادران Huldra این زنجیر را تنها با استفاده از «یک جای پای گربه» و «آب دهان پرنده» ساختند. فنریر در آخرین تریلر بازی God of War: Ragnarok حضور داشت. بنابراین حدس بر این است که او هم مثل World Serpent در زمان به عقب برگشته است. او به احتمال زیاد در این عنوان برای نابودی دشمن مشترکشان یعنی اودین، با کریتوس و آترئوس متحد خواهد شد.

خدای جنگ رگناروک

بهترین زره گاد اف وار

در میان لیست بالا بلند زره های موجود در بازی گاد آف وار، بهترین زره گاد اف وار را نمی توان تحت یک عنوان معرفی کرده و باید اذعان داشت که هر یک از زره های رده بالای بازی، می توانند عملکردی متفاوت داشته و به نوعی، هر زره مختص یک مرحله یا قسمت خاص از بازی بوده و با توجه به نیاز های بازیکنان در هر مرحله، می توان از یک یاز این 10 زره بهتر استفاده کرد.

 • Traveler

زره Traveler روی کاغذ جذابیت زیادی نداشته و ممکن است که کاربران از آن راضی نباشند اما ولی یک قابلیت بسیار مفید به شما می‌دهد: یکی از خواص The Protection of the Traveler این است که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا یک ضربه را بدون هیچ صدمه‌ای به جان بخرند. این قابلیت در همه بخش های بازی جذابیت ندارد اما در بخش هایی که مبارزات سنگین توسط بازیکنان انجام می شود، این موضوع حکم طلای 24 عیار را دارد!

یکی از آزمون‌های غیرممکن Muspelheim نیازمند این است که بازیکنان ۳۵ دشمن را بدون هیچ صدمه‌ای بکشند. در حالی که انجام این کار بدون زره Traveler نیز ممکن است ولی داشتن این زره به بازیکنان آزادی بسیار بیشتری می‌دهد و می‌تواند بین به دست آوردن رنگ نقره‌ای یا طلایی فرق خاصی ایجاد کند.

 • Sindri’s Royal Dwarven

برخلاف بعضی از زره های موجود در بخش افسانه ای بازی گاد آف وار، این زره در یک بازی تنها می‌تواند تا سطح ۷ ارتقا یابد. البته گول ظاهر ساده و این محدودیت را نخورید، زیرا این زره می‌تواند جلوی تمام دشمنان بازی و حتی دشمنان قوی بسیار کاربردی باشد. این زره از محاسن خوبی برخوردار بوده و مقاومت بالایی را به کاربران ارائه می کند.

با افزایش‌های زیاد به Runic و بهبود Cooldown ها و همچنین آمار دفاعی خوب، باعث شده تا این زره برای کسانی که در مبارزات از قابلیت‌های Runic کریتوس استفاده می‌کنند بسیار کاربردی باشد. همچنین بخش سینه این زره شامل Arcane Protective Barrier می‌شود و می‌تواند هنگامی که کریتوس از ضربات Runic استفاده می کند، بخش قابل توجه یا حتی همه صدمات را بلاک کند.

 • Brok’s Royal Dwarven Set

مانند زره قبلی، این زره نیز قابل ارتقا تا سطح 7 بوده که آن را در مقایسه با سایر ست‌های Epic یا Perfect، کمی ضعیف‌تر نشان می‌دهد اما باز هم این زره، استفاده‌های خود را دارد و به سبب خواص خود نیز نسبت به زره قبلی، متفاوت خواهد بود.

هر بخش از ست Brok’s میزان Rage Meter کریتوس را به اندازه ۱۰ درصد افزایش داده و به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از Spartan Rage بیش از پیش استفاده کنند. این ست همچنین امتیازات دفاعی بسیار خوبی دارد و می‌تواند برای کسانی که زیاد از ضربات Runic استفاده نمی‌کنند بسیار مفید ظاهر شود.

 • Fallen Ash

این زره، یکی از زیباترین ست‌های در بازی بوده و به طور کلی این زره یکی از بهترین زره‌های بازی است. با دفاع ۱۰۰ و اضافه کردن ۲۴ رقم به Strength شما، این زره یکی از بهترین‌های بازی است. چیزی که باعث می‌شود این زره منحصر به فردتر باشد، خاصیت Retaliation of Fire است که امکان اعمال دمیج Burn به حمله کنندگان داده و باعث گیج شدن دشمنانتان می‌شود. این قابلیت راه بسیاری خوبی برای کاهش سلامت دشمنان، خصوصا در زمانی که به شما حمله می‌کنند، بوده و کار بازیکنان را خیلی راحت‌تر می‌کند.

 • Valkyrie

کسانی که می‌خواهند این زره را را به بالاترین حد ممکن ارتقا دهند، نیازمند آن هستند که 9 عدد از Valkyrie های موجود در بازی را شکست بدهند. ولی برای به دست آوردن خود زره در حالت پایه، تنها لازم است سه عدد از آن‌ها را شکست دهید: Hildr (Breastplate)، Gondul (Helheim) و Olrun (Waist Guard). 

این زره پاداش‌های زیادی به بخش‌های Runic، Strength، Defense و Cooldown می‌دهد و همچنین هرگاه که به لول ۸ برسد، 9 عدد Enhancement Socket در اختیار شما قرار خواهد داد. البته چیزی که بیشتر از هرچیز دیگری منجر می‌شود تا این زره منحصر به فرد باشد و بدرخشد، مهارت Refreshing Light است که به شما شانس این را می‌دهد تا کولداون تمام ضربات Runic خود را به دنبال کشتن کسی با این ضربات،‌ ریستارت کنید.

 • Ivaldi’s Cursed Mist

به دست آوردن و ارتقا دادن این زره، مقداری نیازمند زمان و تلاش است ولی انجام آن و به دست آوردنش، کمک بسیاری به شما در بازی می‌کند. این ست یکی از سه ستی است که با گشت و گذار و فارم کردن در Mist Echoes در هزارتوی ‌Niflheim به دست می‌آید. 

در لول ۷، این زره دارای ارقام ۴۶، ۱۱۲، ۱۳۶ در دپارتمان‌های Strength، Runic و Defense است ولی بهترین چیز آن Health Regeneration می‌باشد. کریتوس هنگام پوشیدن این زره دارای این قابلیت خواهد شد ولی متاسفانه این ست افزایشی در زمینه سلامتی به شما نخواهد داد و به همین سبب استفاده از آن جلوی بعضی از باس‌فایت‌ها و دشمنان سخت‌تر، آنقدر که باید خوب نخواهد بود.

 • Ivaldi’s Endless Mist

دومین زره برتر Mist، این زره است. در لول ۹، این زره به ترتیب ۱۳۷، ۲۵۰ و ۱۷۶ رقم به شما Strength، Defense و Vitality به شما می‌دهد و به همین سبب بسیار کاربردی بوده و کریتوس را تا حد زیادی مقاوم می‌کند! این زره برای کسانی که به دنبال مبارزات مستقیم هستند بسیار کاربردی بوده و مثل ست قبلی دارای قابلیت بازیابی سلامتی می‌باشد که بسیار کمک کننده است.

تنها چیزی که باعث می‌شود این ست مقداری ضعیف‌تر باشد، نبود پاداشی برای قابلیت‌های Runic محور است. Runic ها و قدرت‌های مربوط به آن‌ها بسیار قوی بوده می‌توانند کریتوس را بسیار قوی‌تر کنند و صدمات زیادی را به دشمنانش بزنند، خصوصا در اواخر بازی. متاسفانه این زره هیچ پاداشی برای این قابلیت‌ها به شما نمی‌دهد.

 • Ivaldi’s Deadly Mist

این زره، احتمالا بهترین زره بین زره‌های بازی است که در مد معمولی بازی و بدون نیاز به New Game Plus به دست می‌آید. هنگامی که این زره کاملا ارتقا یابد، به ترتیب ۸۵، ۶۸، ۱۶۸ و ۵۰ رقم در زمینه‌های Strength، Runic، Defense و Vitality به شما خواهد داد و همچنین قابلیت بازیابی سلامتی کریتوس را هم خواهد داشت.

دلیل اصلی‌ای که این زره از دو نسخه دیگر Ivaldi بهتر است، مربوط به بالانس بودن آمارهای آن می‌باشد و شما تقریبا با هر بیلدی می‌توانید از این ست استفاده کنید.

 • Ares

برای کسانی که خواهان تبدیل شدن به خدای جنگ واقعی یعنی Ares هستند، این زره به ترتیب ۱۳۷، ۲۰۰،۷۶ و ۱۰۰ رقم در زمینه‌های Strength، Defense، Luck و Cooldown به شما اضافه می‌کند. خاصیت Rage Field این زره به شدت سرعتی که Rage پر می‌شود را افزایش می‌دهد و در عین حال به شکل قابل توجهی سرعت خالی شدن آن را نیز کاهش می‌دهد. البته اینجا یک بدی هم وجود دارد و بازیکنان برای استفاده از این زره باید بخشی از Rage Bar خود را قربانی و فدا کنند.

 • Zeus

این زره که به پدر کریتوس تعلق داشته، بر اساس نظر بسیاری از بازیکنان و کاربران، بهترین ست بازی است. با 145 رقم در زمینه‌های Strength، Defense و Runic و همچنین پرکی که باعث افزایش قدرت ضربات معمولی کریتوس می‌شود، این زره پاداش فوق‌العاده‌ای برای کسانی است که آن را به دست می‌آورند.

کریتوس با این زره می‌تواند به راحتی دشمنان را از بین ببرد، البته این زره و پرک‌هایش صدماتی که دشمنان به کریتوس وارد می‌کنند را نیز افزایش می‌دهد.

خدای جنگ رگناروک

راز های گاد اف وار رگناروک

 هر نسخه از بازی گاد اف وار دارای راز های منحصر به فرد خود بوده و راز های گاد اف وار رگناروک نیز به اندازه خود بازی جذاب هستند. به همین دلیل در ادامه این قسمت، به معرفی برخی از این راز های جذاب پرداخته تا شما نیز با قسمتی از راز های گاد اف وار رگناروک آشنا شوید.

 • یک پایان مخفی برای بازی

احتمالا شما نیز شوکه شدید، اما این بازی یک پایان مخفی جذاب دارد که تقریبا اکثر کاربران آن را ندیدند. برای دیدن این پایان مخفی باید پس از تمام شدن بازی، به سمت خانه کریتوس برمی‌گشتید. اما قرار نبود که این بازگشت به معنی سر و سامان گرفتن همه چیز باشد و برعکس تصور ما، ماجراجویی کریتوس و آترئوس تازه شروع شده است. چون در آخرین سکانس بازی شاهد حضور ثور در جلوی درب خانه آرام قهرمانان بازی بودیم و از این موضوع دریافتیم که باید در قسمت دوم بازی، انتظار جنگ های بیشتری را بکشیم.

 • سلاحی در قامت دستکش بی نهایت!

حضور یک سلاح خیلی جذاب به اسم Shattered Gauntlet در این نسخه از بازی، در کنار طراحی آن و پیدا نکردن آن توسط بسیاری از کاربران، یک موضوع جذاب است. این سلاح که در ظاهر مثل یک دستکش آهنی زینتی بود، به کریتوس اجازه می داد چیزی شبیه به لیزر پرتاب کند. اما برای طرفداران سری فیلم‌ها و کمیک‌ بوک‌های مارول، این یک دستکش معمولی نبود. 

این هواداران به سرعت ارتباط بین Shattered Gauntlet و دستکش اینفینیتی تانوس را متوجه شدند. چرا که نه تنها Shattered Gauntlet قدرتی شبیه به این دستکش قدرتمند دنیای مارول داشت، بلکه عملا برای به دست آوردن آن باید ۶ قطعه خاص را مثل سنگ‌های ابدیت از جای‌جای جهان بازی پیدا می‌کردید.

 • قضه گذشته پدر برای پسر

در God of War جدید، کریتوس تمایل و هیجانی در راستای صحبت در مورد گذشته‌اش نداشت. با این حال، وقتی که با قایق به سمت آن پل اسرار آمیز حرکت میکرد، کریتوس قصه اسبی را برای آترئوس تعریف می‌کرد که به خاطر انتقام گرفتن از یک گوزن، از یک انسان کمک خواسته بود. به گفته کریتوس، آن اسب در نهایت به خواسته‌اش رسید اما خودش نیز توسط آن مرد به بردگی گرفته شد. احتمالا متوجه این موضوع شدید که در حقیقت، کریتوس داشت قصه کشمکش‌های میان خودش با آرس را به زبانی تمثیلی برای پسرش تعریف می‌کرد.

 • معنی خالکوبی آترئوس: “ذهن آرام” و “دست سریع”

خالکوبی روی دست آترئوس، نوشته “hrada hond” بوده که در ایسلندی ، به معنی “دست سریع” است. حروف روی گردن او نیز به عبارت ایسلندی “logr hugr” اشاره دارد که به معنای “ذهن آرام” است. این دو مورد، دقیقا در شخصیت آترئوس دیده شده و در طول بازی نیز این موضوع کاملا قابل لمس است.

 • ناخدای نفرین شده

در قسمت ابتدایی God of War، یک ناخدای کشتی بخت برگشته حضور داشت که کریتوس مدام او را به خاطر مقاصدش با شکل تحقیر آمیزی قربانی می‌کرد. این ناخدا در قسمت دوم نیز حضور داشت و در قسمت سوم نیز به آن اشاره‌های مختصری شده بود. اما گویا قرار نیست که سازندگان بازی گاد آف وار، دست از سر این ناخدای بخت برگشته بردارد. چرا که در متن یکی از نقشه‌های گنج God of War جدید نیز که The Boat Captain’s Key نام داشت، به قصه هجوم هایدرا به کشتی همان ناخدا و سرنوشتش اشاره شده بود.

خدای جنگ رگناروک

تمام زره های گاد اف وار

همانند تمامی سری های گاد آف وار، در این نسخه نیز از زره برا محافظت از شخصیت های داستان بازی استفاده شده و علم به تمام زره های گاد اف وار، کاربران میتوانند عملکرد بهتری را در بازی از خود به نمایش گذاشته و بهترین تجربه ممکن را در بحث بازی کردن گاد آف وار، کسب کنند.

زره ها نیز در طول بازی می توانند همانند سلاح ها ارتقا پیدا کرده و خاصیت حفاظتی آن ها، گسترش یابد. به همین دلیل است که کاربران با آشنایی بیشتر در مورد زره ها، می توانند اقدام های درستی را در راستای بهبود آن ها، انجام دهند. همچنین برخی از زره ها با انجام ماموریت های فرعی و باز کردن صندوق های قرمز به دست می آید.

در لیست زیر، مجموعه ای از زره های مختلف را برای شما گردآوری کرده ایم تا با آن ها و نحوه دریافت آن در بازی، بیشتر آشنا شوید.

Exile Set

زره سینه: 3 دفاع

زره مچ: 3 دفاع

زره کمر: 2 دفاع

سطح/میزان نایابی: Level 1 (Common)

مکان دریافت: موجود از آغاز بازی

Boar Hide Set

زره سینه: 12 قدرت، 4 دفاع، 5000 هک سیلور

زره مچ: 9 قدرت، 3 دفاع، 3750 هک سیلور

زره کمر: 9 قدرت، 3 دفاع، 3750 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 1 (Common)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Reaver Set

زره سینه: 10 دفاع، 5000 هک سیلور

زره مچ: 7 دفاع، 3750 هک سیلور

زره کمر: 7 دفاع، 3750 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 1 (Common)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Arcane Set

زره سینه: 6 دفاع، 8 کول دان

زره مچ: 4 دفاع، 5 کول دان

زره کمر: 4 دفاع، 5 کول دان

سطح/میزان نایابی: Level 1 (Common)

مکان دریافت: هر سه تکه در صندوقچه های قرمز منطقه Foothills قرار دارند

Wolfskin Set

زره سینه: 8 قدرت، 7 قدرت سحرآمیز، 14 دفاع، 8000 هک سیلور

زره مچ: 6 قدرت، 5 قدرت سحرآمیز، 10 دفاع، 6000 هک سیلور

زره کمر: 6 قدرت، 5 قدرت سحرآمیز، 10 دفاع، 6000 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 2 (Common)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Viken Set

زره سینه: 17 دفاع، 4 جان، 8000 هک سیلور

زره مچ: 13 دفاع، 3 جان، 6000 هک سیلور

زره کمر: 13 دفاع، 3 جان، 6000 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 2 (Common)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Runic Set

زره سینه: 16 قدرت سحرآمیز، 13 دفاع

زره مچ: 12 قدرت سحرآمیز، 10 دفاع

زره کمر: 12 قدرت سحرآمیز، 10 دفاع

سطح/میزان نایابی: Level 2 (Common)

مکان دریافت: هر سه تکه در صندوقچه های قرمز منطقه آلفهایم قرار دارند

Focus Set

زره سینه: 26 دفاع، 17 کول دان

زره مچ: 18 دفاع، 13 کول دان

زره کمر: 18 دفاع، 13 کول دان

سطح/میزان نایابی: Level 3 (Rare)

مکان دریافت: هر سه تکه در صندوقچه های قرمز منطقه Mountain قرار دارند

Tyr’s Set

زره سینه: 5 قدرت، 4 قدرت سحرآمیز، 24 دفاع، 3 جان، 6 شانس، 7 کول دان

زره مچ: 3 قدرت، 3 قدرت سحرآمیز، 19 دفاع، 2 جان، 4 شانس، 5 کول دان

زره کمر: 3 قدرت، 3 قدرت سحرآمیز، 18 دفاع، 2 جان، 4 شانس، 5 کول دان

مکان دریافت: تمام کردن ماموریت های فرعی Wayward Spirits در میدگارد (منطقه Lake of Nine)

Metal-Plated Set

زره سینه: 20 قدرت، 22 دفاع، 12800 هک سیلور

زره مچ: 15 قدرت، 17 دفاع، 9600 هک سیلور

زره کمر: 15 قدرت، 17 دفاع، 9600 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 3 (Rare)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Defender’s Set

زره سینه: 30 دفاع، 12800 هک سیلور

زره مچ: 23 دفاع، 9600 هک سیلور

زره کمر: 23 دفاع، 9600 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 3 (Rare)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Ancient Set

زره سینه: 18 قدرت، 36 دفاع

زره مچ: 10 قدرت، 6 قدرت سحرآمیز، 27 دفاع

زره کمر: 6 قدرت، 27 دفاع، 10 کول دان

سطح/میزان نایابی: Level 3+ (Rare)

مکان دریافت: شکست دادن یک انشنت ( Traveller) و بردن یکی از لوت های او به یک مغازه

Dwarven Runic Set

ره سینه: 14 قدرت، 12 قدرت سحرآمیز، 32 دفاع، 6 جان، 20500 هک سیلور

زره مچ: 10 قدرت، 8 قدرت سحرآمیز، 24 دفاع، 4 جان، 15400 هک سیلور

زره کمر: 11 قدرت، 9 قدرت سحرآمیز، 27 دفاع، 5 جان، 15400 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Rare)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Völunder Set

زره سینه: 10 قدرت، 36 دفاع، 12 جان، 20500 هک سیلور

زره مچ: 7 قدرت، 27 دفاع، 9 جان، 15400 هک سیلور

زره کمر: 7 قدرت، 27 دفاع، 9 جان، 15400 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Rare)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Traveller Set

ره سینه: 10 قدرت، 34 دفاع، 20 جان

زره مچ: 7 قدرت، 25 دفاع، 14 جان

زره کمر: 7 قدرت، 25 دفاع، 14 جان

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Legendary)

مکان دریافت: شکست دادن یک دشمن رهگذر (Traveller) و بردن یکی از لوت های او به یک مغازه

Arcane Might Set

زره سینه: 21 قدرت، 17 قدرت سحرآمیز، 44 دفاع، 10 جان، 37750 هک سیلور

زره مچ: 16 قدرت، 12 قدرت سحرآمیز، 33 دفاع، 8 جان، 28300 هک سیلور

زره کمر: 16 قدرت، 12 قدرت سحرآمیز، 33 دفاع، 8 جان، 28300 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Vigour Set

زره سینه: 12 قدرت، 46 دفاع، 18 جان، 37750 هک سیلور

زره مچ: 9 قدرت، 34 دفاع، 13 جان، 28300 هک سیلور

زره کمر: 9 قدرت، 34 دفاع، 13 جان، 28300 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Mythic Clarity Set

زره سینه: 12 قدرت، 44 دفاع، 26 کول دان

زره مچ: 9 قدرت، 33 دفاع، 20 کول دان

زره کمر: 9 قدرت، 33 دفاع، 20 کول دان

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: هر سه قطعه در صندوقچه های قرمز در منطقه Mountain قرار دارد.

Protection Set

زره سینه: 12 قدرت، 55 دفاع، 37750 هک سیلور

زره مچ: 9 قدرت، 42 دفاع، 28300 هک سیلور

زره کمر: 9 قدرت، 42 دفاع، 28300 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

True Warrior Set

زره سینه: 28 قدرت، 41 دفاع، 9 جان، 37750 هک سیلور

زره مچ: 21 قدرت، 31 دفاع، 7 جان، 28300 هک سیلور

زره کمر: 21 قدرت، 31 دفاع. 7 جان، 28300 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

World Serpent Set

زره سینه: 14 قدرت، 30 قدرت سحرآمیز، 43 دفاع

زره مچ: 10 قدرت، 23 قدرت سحرآمیز، 32 دفاع

زره کمر: 10 قدرت، 23 قدرت سحرآمیز، 32 دفاع

سطح/میزان نایابی: Level 5 (Legendary)

مکان دریافت: هر سه قطعه در صندوقچه های قرمز در معبد تیر (Tyr’s Temple) قرار دارد.

Brok’s Set

زره سینه: 27 قدرت، 58 دفاع، 6 شانس، 110،000 هک سیلور

زره مچ: 20 قدرت، 43 دفاع، 5 شانس، 85،000 هک سیلور

زره کمر: 20 قدرت، 43 دفاع، 5 شانس، 85،000 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 6 (Legendary)

مکان دریافت: انجام درخواست های براک و  سیندری در میدگارد

Sindri’s Set

زره سینه: 28 قدرت سحرآمیز، 50 دفاع، 6 شانس، 26 کول دان، 110،000 هک سیلور

زره مچ: 20 قدرت سحرآمیز، 38 دفاع، 5 شانس، 20 کول دان، 85،000 هک سیلور

زره کمر: 20 قدرت سحرآمیز، 38 دفاع، 5 شانس، 20 کول دان، 85،000 هک سیلور

سطح/میزان نایابی: Level 6 (Legendary)

مکان دریافت: انجام درخواست های براک و  سیندری در میدگارد

Smouldering Brimstone Set

زره سینه: 24 قدرت، 31 دفاع، 6 جان

زره مچ: 18 قدرت، 24 دفاع، 4 جان

زره کمر: 18 قدرت، 24 دفاع، 4 جان

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Blazing Magma Set

زره سینه: 10 قدرت، 34 دفاع، 22 کول دان

زره مچ: 7 قدرت، 26 دفاع، 16 کول دان

زره کمر: 18 قدرت، 24 دفاع، 4 جان

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Fallen Ash Set

زره سینه: 10 قدرت، 40 دفاع

زره مچ: 7 قدرت، 30 دفاع

زره کمر: 7 قدرت، 30 دفاع

سطح/میزان نایابی: Level 4 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان

Valkyrie Set

زره سینه: 16 قدرت، 12 قدرت سحرآمیز، 55 دفاع، 9 جان، 23 کول دان

زره مچ: 12 قدرت، 9 قدرت سحرآمیز، 42 دفاع، 6 جان، 17 کول دان

زره کمر: 12 قدرت، 9 قدرت سحرآمیز، 42 دفاع، 6 جان، 17 کول دان

سطح/میزان نایابی: Level 6 (Epic)

مکان دریافت: 9 والکیری را شکست دهید، تکه های زره در لوت برخی از آنها قرار دارد

Ivaldi’s Deadly Mist Set

زره سینه: 28 قدرت، 22 قدرت سحرآمیز، 58 دفاع، 16 جان

زره مچ: 22 قدرت، 17 قدرت سحرآمیز، 44 دفاع، 12 جان

زره کمر: 22 قدرت، 17 قدرت سحرآمیز، 44 دفاع، 12 جان

سطح/میزان نایابی: Level 7 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان، اما مواد لازم باید از نیفلهایم تهیه شود

Ivaldi’s Cursed Mist Set

زره سینه: 18 قدرت، 44 قدرت سحرآمیز، 56 دفاع

زره مچ: 14 قدرت، 34 قدرت سحرآمیز، 40 دفاع

زره کمر: 14 قدرت، 34 قدرت سحرآمیز، 40 دفاع

سطح/میزان نایابی: Level 7 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان، اما مواد لازم باید از نیفلهایم تهیه شود

Ivaldi’s Endless Mist Set

زره سینه: 20 قدرت، 64 دفاع، 28 جان

زره مچ: 16 قدرت، 48 دفاع، 21 جان

زره کمر: 16 قدرت، 48 دفاع، 21 جان

سطح/میزان نایابی: Level 7 (Epic)

مکان دریافت: باز شدن به صورت خودکار با پیش رفتن در داستان، اما مواد لازم باید از نیفلهایم تهیه شود

این لیست، شامل همه زره هایی است که کاربران می توانند در هنگام بازی کردن گاد اف وار رگناروک، به آن ها دست پیدا کرده و از آن ها نهایت استفاده را ببرند.

خدای جنگ رگناروک

چیت بازی گاد اف وار

اگر به دنبال چیت بازی گاد اف وار هستید، باید در کمال تاسف به شما اعلام کنیم که این قابلیت بدون استفاده از ترینر و عملیات های جانبی، روی بازی وجود نداشته و در این بازی به صورت مستقیم، خبری از کد تقلب و راهکاری برای فعال سازی آن نیست. این موضوع سبب شده تا توسعه دهندگان اقدام به ایجاد نرم افزار های مختلف تحت عنوان ترینر برای کامپیوتر کرده که در بازی نسخه قبلی، امکان برخی از تقلب ها را به کاربران با تزریق کد در بازی گاد آف وار می کرد.

بنابراین باید عنوان کرد که بازی گاد آف وار در نسخه های کنسولی، فاقد چیت کد بوده و کاربران از استفاده رمز های تقلب محروم هستند و با حضور مراحل بسیار دشوار در این بازی، باید عنوان کرد که سونی کمی راه را برای کاربران سخت ساخته تا آن ها را به چالش کشیده و از آن ها یک بازیکن واقعی بسازد.

خدای جنگ رگناروک

گاد اف وار رگناروک برای ps4

بازی گاد اف وار رگناروک برای ps4 به شکل رسمی از سمت سونی معرفی و عرضه شده است. این بازی با توجه به گرافیک های جذاب و خیره کننده ای که دارد، قطعا پردازنده و قدرت سیستم PS4 کاربران را به چالش کشیده و می تواند صبر و تحمل شما را کم کند. زیرا این کاهش سرعت با لگ همراه شده و گاه در صورت عدم نگهداری درست و تمیز کاری به موقع پلی استیشن 4، داغی دستگاه سبب خاموشی آن گشته تا به سخت افزار آن آسیبی نرسد. بنابراین باید گفت که گاد آف وار یک بازی چالش برانگیز برای این کنسول بازی خواهد بود.

به همین دلیل، اجرای این بازی روی نسل های اول ps4 می تواند به سیستم خنک کاری و حتی پردازنده دستگاه آسیب وارد کرده و کاربران احتمالا ارور داغ شدن دستگاه را دریافت کرده و شاهد خاموش شدن موقت ps4 خود باشند.

برای نصب گاد اف وار رگناروک برای ps4 باید بازی را به صورت قانونی از فروشگاه سونی به صورت فیزیکی یا دیجیتالی خریداری کرده و بر روی هارد دستگاه خود نصب و سپس آن را اجرا کنید.

توصیه ما به شما، ارتقا به پلی استیشن 5 بوده تا بتوانید ضمن اجرای این بازی، از امکانات نسل جدید نیز بهره مند شده و از آن لذت ببرید.

خدای جنگ رگناروک

گاد اف وار رگناروک برای کامپیوتر

سونی در سال 2020 اعلام کرد که گاد اف وار رگناروک برای کامپیوتر در سال 2021 عرضه خواهد شد. این موضوع با شیوع ویروس کرونا، چند بار به تاخیر افتاده و آخرین تاریخ اعلامی رسمی از سمت این شرکت، اواسط سال 2023 ( سال جاری میلادی ) است. این موضوع سبب شده تا کاربران بیش از پیش به دنبال تهیه نسخه کامپیوتر این بازی جذاب بوده و به دنبال فایل های نصبی بازی گاد اف وار رگناروک برای کامپیوتر باشند.

با توجه به مشخصات کنسول PS4 و PS5، می توان انتظار داشت که سونی برای حداقل سخت افزار مورد نیاز، گرافیک های 6 گیگابایتی و پردازنده های دست کم 4 هسته ای با 8 رشته پردازشی را برای اجرای حداقلی این بازی انتخاب کرده و برای نسخه پیشنهاد، از حداقل 8 گیگابایت حافظه رم و 6 هسته پردازشی با 12 رشته پردازشی، بهره بگیرد تا بتواند گرافیک های خوب بازی گاد اف وار رگناروک را درون کامپیوتر به بهترین شکل ممکن اجرا کند.

بنابراین اگر منتظر این بازی هستید، می توانید لیست لپ تاپ مخصوص بازی ایسوس را در سایت آی تی مال مشاهده کرده و بر اساس موارد ذکر شده، اقدام به خرید یک محصول قدرتمند برای اجرای این بازی جذاب و دوست داشتنی کرده و در کنار آن، یک سیستم گیمینگ عالی را برای خود تهیه کرده و از بهترین بازی های روز، نهایت لذت را ببرید.

خدای جنگ رگناروک

گاد اف وار رگناروک برای ps5

برای دریافت بازی گاد اف وار رگناروک برای ps5، می توانید به دو صورت، اقدام به تهیه و اجرای بازی نمایند. کاربرانی که نسخه استاندارد PS5 را دارند، می توانند با تهیه دیسک بازی به صورت فیزیکی اقدام به تهیه آن کنند و در غیر این صورت، هر دو نسخه استاندارد و دیجیتال این کنسول بازی بی نظیر، می توانند این بازی را به صورت قانونی از فروشگاه آنلاین سونی خریداری کرده و آن را روی کنسول خود نصب کنند. 

گاد اف وار رگناروک برای ps5 از گرافیک بالاتری در مقابل نسخه مخصوص PS4 برخوردار بوده که این موضوع را می توان مدیون پردازنده قدرتمند این کنسول کرد که با معماری جدید خود و قابلیت Ray Tracing، گرافیک های جذاب تری را تولید و به کاربران نشان می دهد. همچنین به لطف عملکرد بالای پردازنده APU آن، گاد اف وار رگناروک برای ps5 می تواند نرخ فرم بالاتری را به کاربران ارائه کرده و از این رو، عملکرد بهتری را در این بازی شاهد هستیم.

بنابراین کاربران می توانند با تهیه دیسک یا نسخه دیجیتال گاد اف وار رگناروک برای ps5، از این بازی نهایت لذت را برده و یک نوستالژی قدیمی را با گرافیکی جدید و داستانی متفاوت تجربه کرده و نهایت لذت را ببرند. در صورت تمایل به خرید PS5، میتوانید این محصول را در این لینک مشاهده کنید.

خدای جنگ رگناروک

گاد اف وار رگناروک قیمت

در بحث هزینه تهیه بازی، گاد اف وار رگناروک قیمت بالایی داشته و به نوعی است که هر کاربری به سراغ آن نمی رود. این بازی در استور پلی استیشن، دارای برچسب قیمتی 60 دلاری برای نسخه استاندارد بوده و نسخه intergenerational دارای برچسب قیمتی 70 دلاری است که این موضوع، نشان از هدف قرار گرفتن بازیکنان حرفه ای و اشخاصی است که عاشق مجموعه بازی خدای جنگ بوده و از سویی سونی احتمال داده که کاربران عادی و گیمر های نسل جدید، علاقه خاصی را به این بازی نشان نداده و به نوعی، از آن ها صرف نظر کرده است.

نسخه دیسک این بازی با قیمتی بین 3 تا 4.5 میلیون تومان در سطح بازار کشور یافت می شود و دقت کنید که این بازی توسط ESRA رتبه بندی نشده و به هیچ عنوان در کشور ایران به صورت قانونی نباید به فروش برسد. بنابراین در هنگام تهیه ، نهایت دقت را به عمل آورده و ترجیحا نسخه دیجیتال را به صورت مستقیم از فروشگاه آنلاین سونی تهیه کنید.

خدای جنگ رگناروک

دانلود خدای جنگ رگناروک برای اندروید

با توجه به گرافیک  بازی خدای جنگ رگناروک، امکان دانلود خدای جنگ رگناروک برای اندروید و اجرای آن روی قوی ترین سخت افزار اندروید نیز وجود ندارد. این بازی از جدید ترین موتور ها گرافیکی بهره برده و برای کنسول های نسل 10 طراحی و عرضه شده است. به همین دلیل، قدرت محدود پردازنده های موبایلی، از پس چنین گرافیک های سنگینی، نمی توانند به خوبی برآمده و در حقیقت، این دستگاه ها قادر به اجرای بازی نیستند. البته در کنار پردازش گرافیکی، به عامل مهم تر، یعنی انحصاری بودن این بازی برای سونی نیز پرداخت که بخشی از استراتژی این شرکت در راستای فروش بیشتر کنسول های بازی خود است و نمیتوان انتظار داشت که این نسخه برای کنسولی دیگر نیز عرضه شود، چه برسد به عرضه آن روی گوشی هوشمند و سیستم عامل اندروید که یک پلتفرم غیر انحصاری است.

ا‌لبته کاربران نسبت به این موضوع نباید نا امید شده و باید این امکان را در نظر بگیرند که با سرویس بازی ابری سونی یا حتی سرویس مشابه آن در انویدیا و ای ام دی، میتوانند این بازی را به صورت استریم و از طریق دسته بازی، خدای جنگ رگناروک را برای گوشی هوشمند خود فراهم و آن را بازی کرده و لذت ببرند. با این حال سرعت و کیفیت اینترنت، بزرگترین عامل محدود کننده این قابلیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *