راهنمای خرید لپ تاپ, راهنمای خرید

لپ تاپ مناسب فتوشاپ

فتوشاپ یکی از برنامه های محبوب کاربران در چند سال اخیر بوده و تهیه لپ تاپ مناسب فتوشاپ به یکی از دغدغه های مهم کاربران این نرم افزار پر کاربرد و همه تبدیل شده است. این نرم افزار از ابتدای ورود به بازار، از سخت افزار نهایت استفاده را می برد و در آخرین نسخه های خود نیز از هر دو پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی بهره برده تا بتواند بهترین خروجی ممکن را برای کاربران فراهم کرده و به آن ها نهایت قدرت قابل ارائه را عرضه کند.

لپ تاپ مناسب برای کارهای فتوشاپ

البته این قدرت نیز توسط کاربران و تولید کنندگان نرم افزارهای شخص ثالث و افزونه های مخصوص فتوشاپ بی استفاده نمانده و می توان گفت که این حجم از قدرت می توان به خوبی برای کارهای سنگینی همچون تصویر سازی و افزونه های سنگین روتوش و اصلاح، کارایی لازم را به ارمغان آورده و به کاربران بهترین نتیجه را در کمترین زمان ارائه کند.

با توجه به این موضوع می توان گفت که برترین لپ تاپ های مخصوص فتوشاپ باید از سخت افزاری خوب بهره مند بوده تا بتواند پاسخگوی نیاز کاربران و همچنین برنامه فتوشاپ و افزونه های جانبی آن بوده و قابلیت کار با این نرم افزار را برای کاربران دلنشین تر کند. با توجه به این موضوع باید عنوان کرد که برای تهیه لپ تاپ برای ادیت عکس باید از پردازنده مرکزی قوی و کارت گرافیک مستقل و خوب استفاده کرد و در کنار آن حافظه رم با سرعت بالا نیز تاثیر به سزایی دارد.

معرفی بهترین لپ‌ تاپ‌ های مخصوص فتوشاپ در سال 2023

برای معرفی بهترین لپ‌ تاپ‌ های مخصوص فتوشاپ در سال 2023 باید این موضوع را خاطر نشان کرد که محصولات جدید سال 2023 به تازگی معرفی شده و قطعا برچسب قیمتی بالایی را در کنار سخت افزارهای قدرتمند با خود حمل می کنند که این موضوع باعث شده شاهد افزایش قیمت بهترین لپ تاپ برای کارهای گرافیکی 2023 باشیم.

لپ تاپ مناسب فتوشاپ

بهترین لپ‌ تاپ‌ های مخصوص فتوشاپ در سال 2023 در دسته لپ تاپ های مخصوص تولید محتوای امسال قرار گرفته اند که این موضوع را باید به فال نیک گرفت، زیرا با این عمل، سازندگان رسما نیاز کاربران مختلف در بحث تولید محتوا را با یک محصول پاسخ داده اند و بدون سردرگم کردن آنها، با ارائه یک دسته بندی مخصوص این کاربران، کار انتخاب را آسان تر ساخته اند.

بهترین لپ‌ تاپ‌ های مخصوص فتوشاپ در سال 2023 در حال حاضر توسط شرکت ایسوس معرفی شده و انتظار می رود سایر تولید کنندگان این سری از لپ تاپ های مخصوص تولید محتوا نیز با معرفی محصولات 2023 خود، به کاربران امکان انتخاب از میان گستره بزرگی از  محصولات مناسب با کاربری و نیازشان را ارائه کند.

ایسوس در حاشیه نمایشگاه CES از بهترین لپ‌ تاپ‌ های مخصوص فتوشاپ در سال 2023 خود رونمایی کرد که در سری ProArt قرار دارند و با ارتقا به سخت افزار جدید و صفحه نمایش سه بعدی بدون نیاز به عینک، رویکرد جدیدی را نسبت به خلاقیت و تولید محتوا پیش گرفته است.

لپ‌ تاپ مناسب فتوشاپ چه ویژگی‌ هایی دارد؟

بزرگترین سوال کاربران به هنگام خرید لپ تاپ مناسب برای فتوشاپ این است که لپ‌ تاپ مناسب فتوشاپ چه ویژگی‌ هایی دارد؟

برای پاسخ به این سوال، نمی توان جوابی کوتاه را ارائه کرد، زیرا در بحث فتوشاپ عوامل زیادی دخیل هستند که به کاربران امکان استفاده از این نرم افزار را می دهند و به همین دلیل است که چند ویژگی مختلف در کنار یکدیگر لپ تاپ مناسب اجرای نرم افزار فتوشاپ را تشکیل می دهند.

قوی ترین لپ تاپ برای فتوشاپ

اولین نکته مهم صفحه نمایش محصول است. برای استفاده بهتر از فتوشاپ و قابلیت های آن بهتر است از صفحه نمایش 15.6 اینچی یا بزرگتر استفاده کنید تا بتوانید فضای کاربری بزرگتری را برای خود فراهم کنید. علت این امر، حضور پنل های مختلف بوده که باعث می شود فضای کاری اصلی در صفحه نمایش های کوچکتر، کمتر شده و به کاربران فضای کاری محدود تری را ارائه کنند.

در بحث سخت افزاری نیز ویژگی مهم یک لپ تاپ مناسب فتوشاپ، داشتن پردازنده قدرتمند است که دو دلیل اصلی دارد. اول آنکه پردازنده مرکزی قدرتمند، پهنای باند مورد نیاز کارت گرافیک را تامین کرده و دوم آنکه قدرت پردازشی بالاتر به فتوشاپ در مراحل پردازشی کمک شایانی کرده و سرعت بیشتری را به کاربران ارائه می کند.

در بحث گرافیک نیز بهتر است که از دستگاهی با کارت گرافیک مستقل رو به بالا استفاده کنید تا قدرت پردازشی گرافیک و به طبع آن قدرت پردازشی فتوشاپ بهبود چشمگیری حاصل کند.

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک

تهیه لپ تاپ مناسب دغدغه همه دانشجویان بوده و تهیه لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک از بزرگترین دغدغه های موجود برا این محصلان بوده و باعث شده تا هنگام انتخاب و خرید این محصولات، همیشه کاربران دچار شک و تردید باشند. دلیل این امر را می‌توان در عدم دانش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشجویان فوق با توجه به رشته مورد تحصیل خود دانست که این جریان کاملا عادی بوده و میتوان به آنها حق داد.

ارزان ترین لپ تاپ برای فتوشاپ

با توجه به نیاز دانشجویان گرافیک و استفاده آنها از نرم افزارهای گرافیکی مخصوص فتوشاپ، ایلوستریتور، کورل و سایر نرم افزارهای مشابه، باید عنوان کرد که لپ تاپ مناسب دانشجویان گرافیک، لپ تاپی است که بتواند با نرم‌افزار های فوق به صورت کاملاً روان و بهینه اجرا کرده و از سوی قیمت مناسبی داشته تا دستیابی به آن با توجه به بودجه دانشجویی، آسان تر باشد.

لپ تاپ مناسب برای دانشجویان گرافیک با توجه به موارد بالا باید دارای پردازنده متوسط رو به بالا بوده و در کنار آن حضور کارت گرافیک مستقیم نیز احساس می شود. با توجه به این موضوع می‌توان گفت که یک لپ تاپ مناسبی برای دانشجویان گرافیک از مشخصات متوسط رو به بالایی بهره مند بوده و می توان آن را در دسته بندی های مختلفی از محصولات یافت.

لپ تاپ ارزان برای فتوشاپ 

اگر به دنبال لپ تاپ ارزان برای فتوشاپ می گردید، بهتر است به سراغ سری هایی مانند لنوو آیدیاپد و ایسوس ویوو بوک بروید تا بتوانید در کنار قیمت مناسب و ارزان، نهایت کاربری و قدرت را کسب و تجربه کنید. دلیل این امر را می توان در قدرتمند شدن پردازنده های رده متوسط دانست می توانند قدرت مورد نیاز فتوشاپ را به بهترین شکل برطرف کرده و از سویی هزینه بالایی را بر دست کاربران قرار نداده و به نوعی با اقتصادی ترین قیمت، به کاربران دستگاه مورد نیاز را ارائه کنند.

لپ تاپ فتوشاپ

لپ تاپ ارزان برای فتوشاپ با توجه به تفاسیر بالا دارای پردازنده های کور آی 5 یا رایزن 5 بوده که می‌تواند قدرت پردازشی بالا را به کاربران داده و در عین حال قیمت مناسبی داشته باشند. همچنین این دستگاه ها می‌تواند مجهز به پردازنده های گرافیکی مستقل بوده که در بیشتر مواقع از پردازنده های MX شرکت انویدیا بهره می برند و در برخی از موارد نیز مجهز به پردازنده های قدیمی تر GTX هستند. در عین حال میزان رم این لپ تاپ ۸ گیگابایت بوده که در ادامه مسیر کاربران در اکثر مواقع می‌توانند آن را ارتقا داده و با افزایش میزان حجم رم، به فتوشاپ اجازه باز کردن فایلهای بزرگتر را بدهند.

بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ

برای اجرای بهینه فتوشاپ، تهیه بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ یکی از موارد بسیار ضروری برای کاربران حرفه ای است که منبع درآمد آن ها از این نرم افزار و نرم افزارهای مشابه است. بنابراین باید گفت که انتخاب بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ یکی از امور حساس و مهم بوده که نیازمند دقت بالایی بوده و نمی توان آن را به صورت عادی در نظر گرفت و با آن برخورد کرد.

بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ

به همین دلیل برای انتخاب بهترین لپ تاپ برای فتوشاپ باید عوامل مهمی که در یک لپ تاپ مخصوص فتوشاپ نیاز است را بررسی کرده و بر اساس آن، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنیم.

در اولین پله سخت افزار یک لپ تاپ می توان آن را تبدیل به بهترین کند، بنابراین برای استفاده مفید و با سرعت بالا از فتوشاپ و افزونه های آن بهتر است به سراغ پردازنده های رده بالایی مانند Core i7 یا ryzen 7 یا بالاتر رفت تا بتوان نهایت کاربری را از لپ تاپ دریافت کرد. همچنین در بحث کارت گرافیک نیز بهتر است از نسل جدید پردازشگرهای گرافیکی شرکت انویدیا استفاده کرده که دارای درایور مخصوص برنامه های گرافیکی بوده و می توانند تمام قدرت خود را در اختیار کاربران قرار دهند.

بهترین لپ تاپ های ادیت عکس بازه قیمتی 20 تا 25 میلیون تومان

بازه قیمت 20 تا 25 میلیون تومان به عنوان یک بازه طلایی برای تهیه لپ تاپ بوده و بهترین لپ تاپ های ادیت عکس بازه قیمتی 20-25 میلیون تومان را محصولات ایسوس و لنوو تشکیل داده اند. علت این امر را می توان در بازه قیمتی این محصولات دانست که در کنار اقتصادی بودن، قابلیت های پردازشی خوبی را به کاربران ارائه کرده و می توانند گزینه مناسبی برای اجرای برنامه های نیازمند به قدرت پردازشی بالا باشد که فتوشاپ نیز در همین دسته بندی قرار می گیرد.

لپ تاپ مناسب ادیت عکس

با توجه به بازیه قیمتی فوق نباید انتظار حضور یک پردازنده رده بالا و با تعداد هسته زیاد را داشت اما با توجه به ارتقای سطح پردازشی پردازنده های الترابوکی، می توان قدرت خوبی را از این محصولات دریافت کرد و به این شیوه نیاز پردازشی فتوشاپ را به خوبی برطرف کرد.

با توجه به این موضوع باید عنوان کرد که از صفحه نمایش این رده نمی توان انظار بالایی را داشت و به همین دلیل است که در صورت خرید و استفاده از آن برای امور حساس به رنگ در فتوشاپ، بهتر است در ابتدا تا جای ممکن آن را کالیبره کرده یا از صفحه نمایش های اکسترنال کالیبره شده بهره بگیرید تا دچار مشکل نشوید.

با بررسی لپ تاپ 15 اینچی لنوو مدل Lenovo IdeaPad 3-82H802WAAK می توان متوجه شده که این محصول می توان یکی از بهترین لپ تاپ های ادیت عکس بازه قیمتی 20-25 میلیون تومان باشد.

لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 25 تا 30 میلیون تومان

بازه قیمتی 25 تا 30 میلیون تومان دست کاربران را برای انتخاب لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 25-30 میلیون تومان بسیار باز تر گذاشته و می توان گفت که یکی از بهترین بازه های موجود برای تهیه محصولات این دسته است که سازگاری بالا با فتوشاپ را دارند.

لپ تاپ مناسب برای کارهای فتوشاپ

در این بازه قیمتی شاهد پردازنده های قدرتمند تری هستیم که بعضا از نوع الترابوکی نبوده و دارای نسخه های قدرتمند لپ تاپی هستند که این موضوع در کنار کارت های گرافیک قوی تر باعث می شود این محصولات به راحتی به عنوان یکی از انتخاب های کاربران قابل استفاده باشند.

در این بازه قیمتی مشخصات بالاتر و حافظه رم بهتری به کاربران ارائه شده و همچنین می توانند از قدرت بیشتری به علت پردازنده قوی تر بهره ببرند.

طبق معمول تنها نقطه ضعف این دستگاه ها را می توان صفحه نمایش آنها دانست که بهتر است قبل از استفاده به بهترین نحوه کالیبره رنگی شده تا بتوانند تصاویر دقیق تری را به کاربران ارائه کرده و امور حساس به رنگ را با دقت بالاتری انجام دهند.

در این بازه با بررسی لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook K513EQ BC می توان دریافت که این محصول می تواند به عنوان یکی از لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 25-30 میلیون تومان انتخاب شود.

لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 40 تا 50 میلیون تومان

با ورود به بازه قیمتی 40 الی 50 میلیون تومان، باید گفت که دروازه ورود به محصولات حرفه ای باز می شود. لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 40-50 میلیون تومان با توجه به بازه ی قیمتی خود می توانند از مشخصات رده بالا و خوبی برخوردار بوده که می تواند به خوبی از پیش نیاز های پردازشی فتوشاپ و افزونه های آن بر آید.

قوی ترین لپ تاپ برای فتوشاپ

با توجه به این موضوع باید گفت که پردازنده های استفاده شده در این بازه قیمتی در سطح بالا قرار داشته و قدرت خوبی را به کاربران ارائه می کنند تا بتوانند بهترین نتایج را از آنها کسب کنند. همچنین در بحث کارت گرافیکی نیز این دستگاه ها مجهز به رده بالاتر RTX بوده که می تواند قدرت پردازش گرافیک خوبی را به کاربران ارائه کند.

در بحث صفحه نمایش، این دستگاه ها با توجه به رده بالاتر و صفحه نمایش با کیفیت، امکان کاربری راحت تر و بهینه تر را برای کاربران فراهم ساخته و برخس از آنها تاییدیه رنگ دارند که این موضوع به کاربران کمک شایان می کند.

با بررسی لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook K513EQ BC و لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro M6500QC MA023 می توان دریافت که این محصولات از بهترین لپ تاپ های مناسب ادیت عکس در بازه قیمتی 40-50 میلیون تومان موجود در این لیست است.

لپ تاپ های ویرایش تصویر در بازه قیمتی 50 تا 60 میلیون تومان 

بازه قیمتی 50 الی 60 میلیون تومان، ابتدای مسیر کاربران حرفه ای بوده که نیازمند یک لپ تاپ حرفه ای برای کار و فعالیت خود هستند. لپ تاپ های ویرایش تصویر در بازه قیمتی 50-60 میلیون تومان با توجه به بازه ی قیمتی خو، دارای بالاترین سطح مشخصات بوده که این موضوع باعث شده تا این محصولات در رده محصولات گران قيمت مناسب افراد حرفه ای و فعال در صنعت گرافیک شناخته شوند.

با توجه به این موضوع می توان اطمینان حاصل کرد که پردازنده های استفاده شده در این بازه قیمتی در سطح بالا قرار داشته و قدرت خوبی را به کاربران ارائه می کنند تا بتوانند بهترین نتایج را از آنها کسب کنند. همچنین در بحث کارت گرافیکی نیز این دستگاه ها مجهز به رده های بالای RTX بوده که می تواند قدرت پردازش گرافیک خوبی را به کاربران ارائه کند.

در بحث صفحه نمایش، این دستگاه ها با توجه به قرار گرفتن در رده حرفه ای، مجهز به صفحه نمایش های با کیفیت و دقت بالا بوده که به کاربران اجازه استفاده کامل از قدرت پردازشی و گرافیکی دستگاه را با دقت بالا داده و کاربری این محصولات را به حداکثر میرساند.

با بررسی لپ تاپ 16 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro M7600QE-L2003 و لپ تاپ 14 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro N7400PC-DDC می توان دریافت که این محصولات از بهترین لپ تاپ های ویرایش تصویر در بازه قیمتی 50-60 میلیون تومان موجود در این لیست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *