راهنمای خرید لپ تاپ, راهنمای خرید

معرفی لپ تاپ های اقتصادی

با وجود گستره بسیار زیاد لپ‌تاپ‌ها و تنوع مدل آن کاربران همیشه به سراغ خرید محصولات رده بالا و گران قیمت نرفته و تهیه لپ تاپ اقتصادی به عنوان یک گزینه مناسب تر، برای رفع نیازهای پردازشی کاربران فوق مناسب است. به این شیوه، کاربران می توانند با کمترین میزان هزینه بالاترین میزان عملکرد را از محصولات دریافت کرده و نیاز خود را برطرف کنند.

ارزان ترین لپ تاپ

به این دلیل است که تهیه لپ تاپ اقتصادی توسط کاربران بیش از همیشه نمود داشته و به عنوان یکی از نیازهای اساسی اصلی آنها به شمار می‌رود و همین دلیل فروشگاه های اینترنتی و فیزیکی اين محصولات، با تمرکز بر ارائه محصولات اقتصادی در دسته بندی لپ تاپ سعی کردند تا ارائه لپ تاپ اقتصادی را انجام داده به کاربران امکان خرید لپ تاپ اقتصادی را بدهند.

با علم به این موضوع، در این مقاله به بررسی و ارائه مدل های مختلفی از لپ تاپ های موجود در رده اقتصادی می پردازیم که با توجه به نوع کاربری هر کدام از مخاطبان، دسته بندی و فیلتر شده تا بهترین نتیجه برای این عزیزان کسب و از سویی بر اساس قیمت این محصولات نیز این لیست مورد چینش قرار گرفته تا بهترین مدل های ممکن را شاهد باشیم.

بهترین مدل های لپ تاپ اقتصادی تا 25 میلیون

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus Vivobook R1502ZA BQ558 را می توان به عنوان یکی از بهترین مدل های لپ تاپ تا 25 میلیون عنوان کرد که با مشخصات خوب و کیفیت ساخت بالا، می توان به عنوان بهترین انتخاب در این بازه قیمتی از آن یاد کرد.

راهنمایی لپ تاپ اقتصادی

لپ تاپ R1502 از محصولات جدید ایسوس بوده که مجهز به پردازنده های نسل 12 اینتل بوده و به همین دلیل، یک انتخاب فوق العاده و مناسب برای تجربه قدرت پردازنده های این نسل بوده که با معرفی خود، نمایانگر مسیر جدید اینتل بوده و در رقابت بازار، این برند را همراهی می کنند و به کاربران امکان انتخاب از مدل های متنوعی را داده که در نهایت به نفع مصرف کننده نهایی بوده و سود بیشتری را نسیب کاربران می کند.

پردازنده حاضر در این لپ تاپ از نوع intel Core i5 1235U بوده که همراه خود، پردازشگر گرافیکی Intel Iris Xe را به همراه دارد و قدرت پردازش گرافیکی خوبی را به کاربران ارائه می کند. حافظه رم این دستگاه 16 گیگابایت بوده اما به دلیل کاهش هزینه، نسخه این رم ها DDR4 بوده و خبری از رم های پرسرعت DDR5 نیست. همچنین برای حافظه ذخیره سازی، ایسوس از یک SSD پرسرعت با حجم 512 گیگابایت استفاده کرده است.

لپ تاپ اقتصادی ارزان برای کار های گرافیکی

گرافیست ها و افرادی که مشغول به کار در حوزه گرافیک و تصویر هستند، دغدغه تهیه لپ تاپ ارزان برای کار های گرافیکی را همیشه با خود به همراه دارند که علت آن نیز هزینه های بالای شروع کار در این رسته کاری است که باعث شده تا کاربران این دغدغه را داشته باشند.

با توجه به این موضوع باید گفت که بهترین راه حل، تهیه محصولات خوش قیمت و ارزنده در رده اقتصادی بوده که به کاربران امکان فعالیت و حداکثر بهره وری از دستگاه ها را داده که این موضوع می تواند به کاربران در بحث هزینه و همچنین آورده نسبت به آن کمک شایانی کرده و به آنها انجام امور کاری و شخصی را به بهترین نحو بدهد.

لپ تاپ برای کار های سبک

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook X571GT-A را می توان یکی از بهترین گزینه ها در میان لپ تاپ ارزان برای کار های گرافیکی در نظر گرفت ه با مشخصات خوبی که دارد، نیاز کاربران را به بهترین شکل پاسخ داده و به آنها نهایت قدرت را در رده قیمتی خود ارائه می کند.

حضور پردازنده قدرتمند از خانواده اینتل با پسوند H، به خوبی می تواند نشان دهد که این محصول برای افراد حرفه ای طراحی شده و می تواند قدرت بالایی را برای کاربران فراهم کرده و پهنای باند مورد نیاز کارت گرافیک مستقل را تامین کند که این موضوع سبب می شود کارت گرافیک موجود در این لپ تاپ، قدرت خوبی را به نمایش بگذارد.

ارزانترین لپ تاپ اقتصادی بازار 

ارزان ترین لپ تاپ های بازار، در میان محصولات ایسوس حضور دارند. این ارزانی به هیچ عنوان دلیلی بر کیفیت پایین یا سخت افزار بی کیفیت نبوده و تمامی محصولات حاضر در رده ارزانترین لپ تاپ بازار، کیفیتی در خور کاربران ارائه کرده و با بهترین کیفیت ممکن، بالاترین سطح تجربه را به آن ها ارائه کند.

در رده قیمتی این محصولات، نمی توان توقع پردازنده های رده بالا را داشت، زیرا از نظر قیمتی این امکان وجود ندارد که در دستگاهی ارزان، پردازنده هایی را قرار داد که قیمت آن از قیمت کلی دستگاه بالاتر باشد.

لپ تاپ میان رده ایسوس

به همین دلیل در ارزانترین لپ تاپ بازار شاهد استفاده از پردازنده های سلرون و Core i3 اینتل هستیم. البته برخی از این محصولات از پردازنده های سری Athlon ای ام دی نیز بهره می برند که پردازنده ای رده پایین است. این پردازنده ها بیشتر برای امور روزمره و معمول قابل استفاده بوده و نباید انتظار قدرت پردازشی بالایی را از آن ها داشت.

همچنین در بحث پردازش های گرافیکی نیز ارزانترین لپ تاپ بازار با توجه به قیمت و کاربران هدف خود، نیازی به کارت گرافیک مستقل نداشته و iGPU موجود در پردازنده مرکزی، می تواند عملکرد خود را به خوبی نشان دهد.

بهترین لپ تاپ اقتصادی 

بهترین لپ تاپ اقتصادی با توجه به نوع کاربری مشتریان و مخاطبان، متفاوت است و نمی توان یک نسخه واحد را برای کاربران در نظر گرفت تا با تهیه آن به عنوان بهترین لپ تاپ اقتصادی، نهایت بهره وری را از آن کسب کرده و نیاز های خود را به شکل اقتصادی و ارزان رفع کنند.

بهترین لپ تاپ اقتصادی در میان محصولات رده پایین و متوسط شرکت های تولید کننده لپ تاپ حضور داشته که دلیل این امر را می توان در بحث هزینه تولید و قطعات سخت افزاری به کار رفته در این محصولات عنوان کرد. این موضوع باعث شده تا این محصولات در رده لپ تاپ های اقتصادی قرار بگیرند.

لپ تاپ ارزان ایسوس

در میان برند ایسوس، خانواده لپ تاپ E510 بوده که به عنوان لپ تاپ اقتصادی ایسوس با مشخصات خوب خود در برابر قیمت ارزنده، توانسته کاربران زیادی را به خود جذب کرده و نسخه 14 اینچی آن نیز با مدل لپ تاپ E410 در مجموعه آی تی مال برای خرید مشتریان موجود است. این سری از لپ تاپ های ایسوس، مجهز به پردازنده Celeron شرکت اینتل بوده که از قدرت پردازشی خوبی نیز بهره مند هستند.

در میان محصولات لنوو نیز می توان لپ تاپ لنوو آیدیاپد ۳ را به عنوان لپ تاپ اقتصادی لنوو نام برد که با توجه به مشخصات بالاتر و همچنین موجود بودن در ترکیب پیکربندی های متفاوت، یکی از بهترین لپ تاپ اقتصادی موجود در مجموعه آی تی مال است.

مقایسه لپ تاپ های ارزان قیمت 

برای مقایسه لپ تاپ های ارزان قیمت، باید در ابتدا عنوان کرد که با توجه به بازه های قیمتی و همچنین انتظارات کاربران از این محصولات، نباید توقع دستگاه هایی با قدرت بالا و کیفیت ساخت پرچمدار را انتظار داشت. بنابراین با کاهش سطح توقع و تنظیم آن در مقابل این دسته بندی، به سراغ مقایسه لپ تاپ های ارزان قیمت می رویم.

لپ تاپ برای کار روزمره

در میان محصولات وجود در رده ارزان قیمت بازار، شاهد رقابت سنگین لنوو و ایسوس در این بازه قیمتی بوده که با مدل های متعدد خود، سعی دارند به نوعی، نبض بازار را به دست گرفته و به عنوان برند پیشرو در این بازه قیمتی حرکت کنند. این رقابت در اصل به نفع کاربران بوده و اجازه می دهد تا آن ها از میان مدل های متنوع و گسترده تری انتخاب خود را انجام داده و به مقصود نهایی برسند.

در بحث کیفیت ساخت دستگاه و مواد به کار رفته در بدنه، باید عنوان کرد که با توجه به رده بندی دستگاه و هزینه تمام شده آن، نمی توان انتظار کیفیت بالا را داشت اما در رده قیمتی خود، این دستگاه ها از کیفیت قابل قبولی برخوردار هستند. همچنین در بحث قدرت پردازشی نیز باید عنوان کرد که این دستگاه ها از پردازنده های رده پایین تری استفاده می کنند که برای کاربری روزمره مناسب است.

بهترین لپ تاپ اقتصادی تا 17 میلیون تومان

بازه قیمتی 17 میلیون تومان را می توان یکی از پر رونق ترین بازه های قیمتی محصولات اقتصادی لپ تاپ دانست که Lenovo IdeaPad 3 یکی از بهترین لپ تاپ تا 17 میلیون تومان است. این محصول به خوبی می تواند نیاز های پردازشی کاربران را پاسخ داده و در عین حال قیمتی معقول با توجه به مشخصات خود، به کاربران ارائه کند.

لپ تاپ اقتصادی

Lenovo IdeaPad 3 با توجه به مشخصات خود، یک دستگاه بسیار مناسب برای تجربه پردازنده های نسل 12 اینتل با کمترین هزینه ممکن بوده که از این دید، یکی از بهترین های بازار در این رده قیمتی است. بنابراین می توان گفت که پردازنده نسل 12 این لپ تاپ می تواند قدرت پردازشی خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد.

پردازنده مرکزی این لپ تاپ Core i3 1215U بوده که در این نسخه از پیکربندی آن، 12 گیگابایت حافظه رم از نوع DDR4 کاربران را همراهی کرده و خبری از پردازنده مستقل گرافیکی نبوده و همان Intel UHD Graphics موجود در پردازنده مرکزی، کار پردازشی گرافیک را بر عهده گرفته است. همچنین برای ذخیره سازی نیز این محصول مجهز به 246 گیگابایت حافظه nvme SSD است که سرعت بالایی را برای ذخیره سازی داده کاربران، ارائه می کند.

پرفروش ترین لپ تاپ اقتصادی بازار

از میان پرفروش ترین لپ تاپ اقتصادی بازار، می توان به خانواده لپ تاپ آیدیاپد 3 اشاره کرد که دارای مدل های متنوع با پیکربندی های متفاوت است. این دستگاه با توجه به مشخصات فنی خود، می تواند یکی از بهترین انتخاب های کاربران بوده و به همین دلیل است که به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات بازار است.

لپ تاپ تاشو

البته این محصول تنها نبوده و لپ تاپ های میان رده خانواده ویوو بوک ایسوس نیز در میان پرفروش ترین لپ تاپ اقتصادی بازار قرار دارند و این موضوع باعث شده تا کاربران بسیاری جذب این دسته از محصولات ایسوس شده و اقدام به تهیه آن ها کنند. به این روش، ایسوس توانسته نیاز کاربران را به صورت حداکثری رفع سازد.

در میان مدل های پرفروش میتوان به E510 ایسوس اشاره کرد که در قسمت های بالایی به معرفی آن پرداخته ایم. این محصول که در دسته محصولات 15 اینچی قرار می گیرد، یک توازن خوب بین قیمت و مشخصات خود به کاربران ارائه کرده و باعث شده تا کاربران با طراحی جذاب آن و قدرت خوب پردازشی این محصول، ارتباط برقرار کرده و به دنبال تهیه آن باشند.

همچنین مدل های رده بالاتری در خانواده ویووبوک وجود دارند که می توان با تهیه آنها، از حداکثر کاربری و حداقل هزینه لذت برد.

راهنمای خرید لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *