راهنمای خرید لپ تاپ, راهنمای خرید

لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

مهمترین نیاز های رشته مهندسی کامپیوتر

در بحث مهمترین نیازهای رشته مهندسی کامپیوتر می توان به داشتن یک لپ تاپ مناسب با این رشته اشاره کرد. با توجه به گرایش های متنوعی که در رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد، باید بررسی تک تک آنها پرداخت تا بتوان بهترین لپ تاپ برای این بیشتر را برگزید و حداکثر کارایی را از آن دریافت کرد.

با توجه به نیازهای پردازشی رده بالا در برخی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر بهتر است که یک لپ تاپ برای رشته کامپیوتر مجهز به سخت افزاری رده بالا و قابل اطمینان بوده تا کاربران بتوانند ضمن رفع نیازهای پردازشی خود، از کارکرد صحیح آن در همه شرایط مطمئن بوده به عنوان یک همراه مناسب در نظر گرفته شوند.

مهندسی کامپیوتر

در کنار قدرت پردازشی قابلیت حمل این لپ‌تاپ نیز مهم بوده و از دیگر نیاز های رشته مهندسی کامپیوتر است. با توجه به این موضوع باید گفت که مجموعه انتخابی کاربران، باید عامل قدرت و قابلیت حمل بالا را به آنها ارائه داده و به بهترین حالت ممکن را بسازد و رضایت آنها را جلب کند.

همچنین در بحث کدنویسی و برنامه نویسی نیز، کیبورد مناسب در یک لپ تاپ می تواند وارد کننده نیاز های موثری رشته مهندسی کامپیوتر بوده و به این شکل فاکتور اساسی از لیست مهمترین نیازهای رشته مهندسی کامپیوتر برطرف شود.

پردازنده مورد نیاز لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر

با توجه به اینکه بحث پردازشی یکی از مهم ترین بحث های موجود در میان مشخصات لپ تاپ برای رشته کامپیوتر است؛ باید عنوان کرد که پردازنده مورد نیاز لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر باید از قدرت بالایی برخوردار بوده و سرعت کاری خوبی را به کاربران ارائه کرده و در محاسبات سنگین یاریشان کند. بنابراین می توان گفت سرعت پردازشی و تعداد هسته های فعال پردازنده مهمترین عامل برای انتخاب پردازنده مورد نیاز لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر است.

لپ تاپ برای مهندسی کامپیوتر نرم افزار

در میان پردازنده های قرار گرفته شده در لپ تاپ ها، نسل ۱۱ و ۱۲ اینتل در حال حاضر بیشترین تعداد را در میان محصولات تولید شده روی پلتفرم اینتل دارا بوده و پردازنده های رده بالای مانند Core i7 و Core i9 این شرکت می توانند به عنوان بهترین پردازنده های لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر عنوان شوند؛ اما در بحث پردازنده مورد نیاز لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر، کاربران می توانند به سراغ نسخه های H پردازنده سری Core i5 رفته و قدرت پردازشی مورد نیاز خود را از طریق این پردازنده رفع کنند.

همچنین نسل ۵ و ۶ پردازنده های تولیدی شرکت amd در مدل های رایزن 5، می تواند به عنوان پردازنده مورد نیاز لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر در نظر گرفته شده و کاربرانی که قصد خرید سی پی یو های اینتل را ندارند، به سراغ لپ تاپ های مجهز به پردازنده های amd بروند.

آیا لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر به گرافیک نیاز دارد؟

با توجه به امکان طراحی برد ها و مدار های مرتبط با کامپیوتر توسط دانشجویان این سوال مطرح است که آیا لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر به گرافیک نیاز دارد؟

برای پاسخ موثر و درست، باید عنوان کرد لپ تاپ های رشته مهندسی کامپیوتر در بحث طراحی مدارات و قطعات الکترونیکی، در اکثر موارد نیازمند پردازنده مستقل گرافیکی نبوده و پردازنده گرافیکی قرار گرفته در پردازنده مرکزی می تواند از عهده این کار به خوبی برآمد و نیاز کاربران را برطرف کند.

لپ تاپ برای مهندسی کامپیوتر سخت افزار

پردازنده های گرافیکی درون پردازنده مرکزی یا همان iGPU در چند سال اخیر به شدت قدرت مند شده اند. امروز شاهد آن هستیم که سرعت و قدرت پردازشی بالایی توسط این پردازنده های گرافیکی به کاربران ارائه کرده و در اکثر امور سبک مانند رندر تصویر و سایر موارد، می تواند به عنوان یک جایگزین در مقابل کارت گرافیک مستقیم قرار گرفته و به کاربران امکان استفاده از آن را بدهد.

به همین دلیل است که حتی در نرم افزار های طراحی مدارات با توجه به نبود گرافیک بسیار بالا و عدم نیاز کاربران به حضور گرافیک های سطح بالا در رشته مهندسی کامپیوتر، می توان عنوان کرد که پاسخ سوال “آیا لپ تاپ رشته مهندسی کامپیوتر گرافیک نیاز دارد؟” خیر بوده و کاربران می توانند با استفاده از پردازنده های گرافیکی قرار داده شده درون پردازنده مرکزی نیازهای خود را رفع کنند.

بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

با توجه به موارد بالا می توان در بازه های قیمتی مختلف، بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر را به کاربران معرفی می کنیم تا ضمن رفع نیاز پردازشی بتوانند دید بهتری نسبت به دستگاه ها و مشخصات آنها پیدا کرده و انتخاب درست را از میان گزینه های موجود انجام دهند.

با توجه به اهمیت لپ تاپ برای دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر، کارشناسان آی تی مال با ریزبینی تمام اقدام به انتخاب مدل های متنوع در بازه های قیمتی متفاوت کرده تا به کاربران اجازه تهیه محصول با هر بودجه ای را دهند.

لپ تاپ مهندسی کامپیوتر

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro M6500QC MA023 می اوتم به عنوان یکی از بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر دانست که با سخت افزار داخلی خود می تواند قدرت پردازشی خوبی را به کاربران ارائه کند. حضور پردازنده نسل 5 رایزن در کنار مشخصات سخت افزاری قابل قبول، باعث شده تا این محصول در این لیست قرار گیرد.

با گردش در همین خانواده لپ تاپ، لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro M6500QH DC نیز می تواند به عنوان گزینه ای ارزان تر با قدرت پایین تر در مقابل نسخه قبلی (تفاوت در کارت گرافیک) به عنوان بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر عنوان شده که قیمتی مناسب نیز دارد.

لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus Vivobook R1502ZA BQ558 نیز به عنوان یک محصول اقتصادی و مناسب در رده بهترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر قرار گرفته که توان پردازشی و قیمت مناسب را در کنار یکدیگر به کاربران ارائه می کند.

ارزانترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

ارزان ترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر را می توان مدل لپ تاپ هوآوی 15 اینچ مدل Huawei MateBook B3 520 BDZ WDH9A عنوان کرد که در کنار قیمت مناسب خود، امکانات خوب و قابل قبولی را به کاربران ارائه کرده و می تواند نیاز های کاربران را به بهترین شکل ممکن برطرف کند.

 قدرت پردازشی ارزان ترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر که ساخت هواوی است، به واسطه استفاده از پردازنده Core i5 1135G7 ساخت شرکت اینتل گرفته شده و با دارا بودن 4 هسته پردازشی و 8 رشته پردازش، قدرت مناسبی دارد. سرعت پایه پردازنده 2.4 گیگاهرتز بوده که با قابلیت Turbo Boost اینتل این سرعت به 4.2 گیگاهرتز نیز می‌رسد. همچنین 8 مگابایت حافظه کش آن را یاری می کند.

لپ تاپ برای برنامه نویسی

حجم رم در نظر گرفته شده 8 گیگابایت و از نوع DDR4 است و در کنار آن برای ذخیره‌سازی میزان 512 گیگابایت حافظه پرسرعت SSD برای این محصول استفاده شده که برای یک محصول اقتصادی و خوب، بسیار مناسب است.

این محصول، از صفحه‌نمایش با تکنولوژی IPS استفاده کرده که  ابعاد 15.6 اینچی داشته و رزولوشن Full HD را به کاربران ارائه می کند و کار با آن بسیار راحت و دلچسب است.

گرانترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

اگر بودجه نامحدود ای دارید میتوانید با تهیه گران ترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر خیال خود را از بابت هرگونه مسئله و کاهش سرعت پردازش ای راحت کرده و با تهیه این دستگاه بالاترین سطح قدرت پردازشی را کسب کنید. گرانترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر را می توان لقب لپ تاپ 15 اینچی ایسوس مدل Asus ROG Zephyrus G15 GA503RS HQ051 دانست که با مشخصات رده بالای خود، می تواند قدرتی فرای نیزا کاربران را به آن ها ارائه کند.

قوی ترین لپ تاپ برای برنامه نویسی

این محصول با استفاده از پردازنده Ryzen 7 6800H، قدرت پردازشی رده بالایی را فراهم کرده و دارای حافظه کش 20 مگابایتی است. پردازشگر گرافیکی استفاده شده در این دستگاه از نوع انویدیا بوده که 8 گیگابایت حافظه GDDR6 را در اختیار کاربران قرار می دهد و در بسیاری از موارد و برنامه های مورد استفاده مهندسان کامپیوتر، فراتر از نیاز آن ها است.

صفحه نمایش این محصول QHD بوده که کیفیت بالاتری را به کاربران ارائه کرده و امکان استفاده حداکثری از فضای کاری را برای کاربران خود فراهم ساخته که این موضوع سبب شده گرانترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر، به نوعی در دسته قوی ترین ها نیز قرار گرفته و برای رقبای خود شاخ و شانه کشد.

قویترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر

هر گرانی لزوماً به معنای قوی بودن لپ تاپ نبوده و قوی ترین لپ تاپ برای رشته کامپیوتر را میتوان مدل لپ تاپ 16 اینچی ایسوس مدل Asus VivoBook Pro M7600QE-L2015 دانست که می تواند با سخت افزار قدرتمند خود می تواند تجربه کاربری متفاوت و جذابی را به شما ارائه کرده و قدرت پردازشی بالایی را به کاربران در نظر گرفته شده عرضه کند.

پردازنده AMD Ryzen 9 5900HX قرارگرفته شده در این دستگاه می تواند قدرت پردازشی بالایی را به کاربران ارائه کرده و می تواند عملکرد رده بالایی را به ارمغان آورده و تمامی پردازش های محول شده را به بهترین و سریع ترین شکل ممکن انجام دهد.

ارزان ترین لپ تاپ برای برناه نویسی

حافظه رم این دستگاه دارای حجم ۳۲ گیگابایت بوده که که به راحتی در میان برنامه های مختلف قابلیت چرخش و تغییر داشته و به کاربر اجازه می‌دهد به صورت همزمان تعداد زیادی برنامه و فایل را باز کند که این موضوع به چند وظیفه ای و انجام بهتر کار ها کمک شایانی می کند.

صفحه نمایش ۱۶ اینچی محصول مجهز به رزولوشن 4K بوده و دارای پنل OLED است که کیفیت تصویر بسیار بالا را به کاربران ارائه داده و می‌تواند برای انجام امور مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به این شکل در کنار سایز ۱۶ اینچی بزرگ این پنل با کیفیتی برای استفاده در آن قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *